На Івано-Франківщині є небезпека спалаху захворюваності на кір

26 квітня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Ільчишина відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Йшлося про готовність до реагування на спалах кору на регіональному рівні у разі його виявлення.

«У ході засідання було погоджено та затверджено План дій щодо готовності та реагування на спалах кору на території Івано-Франківської області та ухвалено відповідні рішення щодо профілактики, недопущення та у разі виявлення швидкого реагування на захворюваність. Особливу увагу присутні звернули на проведення роз’яснювальної роботи серед населення з питань профілактики захворювань на кір», - повідомили в Івано-Франківській ОВА.

Довідково

Спалахи цієї інфекції мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору стався у 2017–2019 роках. Одна з причин цього - недостатнє охоплення ще­пленнями. Війна створює ще більш сприятливі умо­ви для поширення кору через руйнування медич­ної інфраструктури, а відтак ускладнення доступу українців до медичних послуг, зокрема вакцинації, великих скупчень людей у прихистках, евакуацій­ному транспорті та центрах для переселенців. У та­ких умовах кір може поширюватися швидше, тому важливо захистити себе та дітей - вакцинуватися.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.