На Івано-Франківщині планують об’єднати декілька медичних закладів

У департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА відбулася робоча зустріч заступниці голови облдержадміністрації Людмили Сірко, директора департаменту охорони здоров’я Ігоря Дмитренка і його заступника Володимира Дзьомбака з керівницею Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Тетяною Кудик та іншими фахівцями НСЗУ.

Під час наради розглянули питання щодо Програми медичних гарантій та реімбурсації на 2023 рік, а також проаналізували проєкт спроможної мережі лікарень, зокрема Прикарпаття.

Йшлося й про контрактування закладів охорони здоров’я з Національною службою здоров’я України за ПМГ. Керівниця Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України вкотре наголосила, що заклади охорони здоров'я контрактуватимуться із НСЗУ при відповідності вимог до пакету.

Також учасники обговорили потенційні ризики та можливі проблемні аспекти при реорганізації закладів. Наразі йшлося про об'єднання обласної клінічної інфекційної лікарні та обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру з обласним фтизіопульмонологічним центром, а також обласного наркологічного диспансеру, психоневрологічної лікарні №2 з Прикарпатським обласним клінічним центром психічного здоров’я. Тому пізніше до наради долучилися й керівники саме цих закладів.

«В Україні і в нашій області зокрема триває трансформація системи охорони здоров'я, а будь-які зміни - це завжди нові виклики. Тому маємо все ретельно обговорити і врахувати всі ризики, а в кожному регіоні та для кожного закладу вони свої, - каже заступниця голови ОДА. - Власне тому такі наради доволі потрібні та важливі», - зазначила посадовиця.

Мовилося й про те, як буде відбуватися об'єднання пакетів і за яких умов може бути перерахунок їх вартості.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.