Двоє мешканців Прикарпаття, налагодили канал нелегального переправлення за кордон військовозобов’язаних чоловіків. Вони незаконно вносили неправдиві відомості до інформаційної бази «Шлях».
Як повідомили в Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону, фігурантами є військовослужбець одного із районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також цивільна особа.
Задокументували протиправну діяльність зловмисників слідчі слідчого управління обласної поліції спільно з оперативниками управління карного розшуку та працівниками Департаменту військової контррозвідки УСБУ в Івано-Франківській області. Процесуальне керівництво у справі здійснює Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
«В ході досудового розслідування встановлено, що до незаконної схеми причетні 35-річний та 30-річний мешканці Тлумацької ТГ. Як з'ясували правоохоронці, фігуранти виготовляли для військовозобов’язаних документи, за якими влаштовували їх на роботу водіями вантажних мікроавтобусів у приватне підприємство. Відтак вносили ці неправдиві відомості в інформаційну систему «Шлях». Таким чином, призовники могли перетинати державний кордон. За таку можливість з одного чоловіка зловмисники брали по 6,5 тисяч доларів. Спершу вони отримували «аванс», а згодом решту суми», - повідомили у поліції.
Затримали зловмисників поблизу прикордонного пункту Порубне, що в Чернівецькій області. Фігуранти намагалися втекти. Одного чоловіка затримали, інший наразі перебуває у розшуку.
За місцями проживання фігурантів правоохоронці провели обшуки. Вилучено гроші, отримані від незаконної дільності, копії документів, вогнепальну зброю та боєприпаси. Також вилучено транспортні засоби, на яких перевозили «клієнтів».
Одного із фігурантів уже затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому повідомлено підозру за ч. 3 ст. 332 (Сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів) Кримінального кодексу України. Суд обрав підозрюваному запобіжний захід - тримання під вартою. Спільнику слідчі заочно повідомили про підозру.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.