Суд оштрафував жителя Косівщини, який привіз боєприпаси з війни

Косівський районний суд виніс вирок прикарпатцю, який придбав, зберігав бойові припаси, вибухові речовини без передбаченого законом дозволу.

У 2022 році обвинувачений під час проходження військової служби брав участь у проведенні бойових завдань в Запорізькій області. З метою використання бойових припасів в особистих цілях, залишав їх собі, тим самим придбав бойові припаси без передбаченого законом дозволу, після чого, перевіз їх до села Стопчатова Яблунівської селищної територіальної громади, зберігав їх без передбаченого законом дозволу за місцем свого фактичного проживання.

9 лютого 2023 року працівники Косівського районного відділу поліції провели санкціонований обшук житлового будинку та господарських приміщень, в ході якого було виявлено та вилучено: 9 військових боєприпасів до вогнепальної нарізної зброї, вибухову речовину метальної дії - нітроцелюлозний одноосновний порох з дифеніламіном, 23-мм патрон з бронебійно-запалювально-трасуючим снарядом.

Відповідно до висновку експерта, надані на дослідження, 9 (дев’ять) предметів є військовими боєприпасами до вогнепальної нарізної зброї. Усі 9 (дев’ять) патронів придатні для їх використання за призначенням (стрільби).

Наданий на дослідження зразок сипучої речовини, є вибуховою речовиною метальної дії- нітроцелюлозним (бездимним) одноосновним порохом з дифеніламіном (стабілізатор нітроцелюлозних порохів), і є придатним до вибухового перетворення.

В судовому засіданні обвинувачений свою винуватість у інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю. Він пояснив, що у зв’язку з військовими діями у країні був мобілізований до лав ЗСУ України, та перебував у зоні проведення бойових дій в Запорізькій області. Вказані вибухові речовини та патрони, були знайдені ним як трофеї, і він просто, коли поспіхом збирався додому їхати, забув їх витягнути з сумки. Обвинувачений ствердив, що не мав наміру завдати комусь шкоди, просто внаслідок своїх необачних дій, зберігав вказані речовини в себе вдома. Просив суд його суворо не карати, щиро розкаявся, висловив жаль з приводу вчиненого, ствердив, що подібного не вчинятиме більше.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та призначив йому покарання із застосування статті 69 КК України у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.