Прикарпатець, який вирощував канабіс, отримав більше 3 років ув’язнення

Тисменицький районний суд виніс вирок прикарпатцю, який незаконно вирощував коноплі у кількості п`ятдесят і більше рослин, організував та утримував місце для незаконного виробництва наркотичних засобів.

Влітку 2021 року обвинувачений, незважаючи на державну політику в сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, головною метою якої є протидія поширенню наркоманії в Україні та інформація про яку широко висвітлюється в засобах масової інформації, вирішив незаконно виростити в домашніх умовах рослини конопель.

«На початку лютого 2022 року обвинувачений, знаючи про заборону посіву та вирощування конопель, реалізовуючи свій злочинний намір, незаконно посіяв у попередньо підготовлені паперові горщики із ґрунтом насіння конопель та розмістив їх у комоді в одній з кімнат житлового будинку. У подальшому в середині березня 2022 року після того, як насіння конопель проросло, обвинувачений змайстрував з підручних засобів саморобний бокс, який обладнав системою освітлення, обігріву та вентиляції, тобто вжив заходів з метою доведення рослин до стадії дозрівання, після чого помістив у нього 91 картонний горщик для розсади із пророслими рослинами конопель та у подальшому поливав їх і удобрював ґрунт у горщиках, у яких вони росли», - йдеться у вироку суду.

17 березня 2022 року під час проведення огляду житлового будинку працівники відділення поліції № 3 (м. Галич) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області виявили зазначений саморобний бокс, з якого вилучили незаконно посіяні та вирощені обвинуваченим 91 рослину конопель, які згідно висновку експертизи є нарковмісними рослинами роду Коноплі (Cannabis).

Крім цього, обвинувачений, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, переслідуючи мету створення сприятливих умов для виробництва наркотичних засобів, реалізовуючи свій злочинний намір, без дозволу та відома власниці житлового будинку (своєї співмешканки), обладнав одну з кімнат другого поверху будинку для виробництва наркотичних засобів.

Обвинувачений у судовому засіданні повністю визнав свою вину у вчиненому і пояснив, що дійсно з метою вирощування наркотичного засобу для власного вживання придбав через мережу Інтернет 10 ультрафіолетових ламп, а наприкінці січня 2022 р. насіння конопель та картонні горщики для розсади. На початку лютого він посіяв у попередньо підготовлені паперові горщики із ґрунтом насіння конопель та розмістив їх у комоді в одній з кімнат житлового будинку. Всередині березня після того, як насіння конопель проросло, він змайстрував з підручних засобів саморобний бокс, який обладнав системою освітлення, обігріву та вентиляції, після чого помістив у нього 91 картонний горщик для розсади із пророслими рослинами конопель та у подальшому поливав їх і удобрював ґрунт у горщиках до 17 березня 2022 р., доки їх не виявили працівники поліції. Повністю підтвердив обставини вчинення кримінальних правопорушень, викладені в обвинувальному акті. У скоєному щиро покаявся.

Суд визнав обвинуваченого винним та призначив остаточне покарання за сукупністю злочинів три роки один місяць позбавлення волі.

Вирок винесла суддя Марія Хоминець.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.