Коломийський міськрайонний суд виніс вирок підприємиці, яка незаконно придбала, носила та зберігала вогнепальну зброю.
У березні 2022 року неподалік території залізничного вокзалу в м. Коломиї обвинувачена придбала 9-мм гладкоствольний самозарядний пістолет, розуміючи, що вона не має дозволу на право придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї.
26 жовтня 2022 із 00 годин 10 хвилини по 00 годин 40 хвилини в ході проведення огляду місця події проведеного слідчим слідчого відділення Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, території по вул. Франка в м. Коломиї, біля сміттєвого баку неподалік автомобіля «Lexus RX 450Н», власницею якого є обвинувачена, було виявлено та вилучено 9-мм гладкоствольний самозарядний пістолет із маркуванням «SТАLKER-М906», який є гладкоствольною вогнепальною зброєю та який обвинувачена попередньо викинула із автомобіля «Lexus RX 450Н», чорного кольору.
Згідно висновку експерта, предмет наданий на дослідження, є ненормативною гладкоствольною вогнепальною зброєю та до мисливської і спортивної не відноситься.
В судовому засіданні обвинувачена свою вину у вчиненні злочину визнала повністю та пояснила, що пістолет знайшла і збиралася віднести в поліцію, однак не встигла. У жовтні 2022 року вирішила зробити з нього кілька пострілів в лісі. Після цього приїхала поліція і пістолет у неї вилучили. У вчиненому розкаюється.
Призначаючи покарання обвинуваченій, у відповідності зі ст.65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винної та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Суд вважає, що згідно ст.69 КК України у справі наявні обставини, які пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчинених злочинів, зокрема, суд враховує щире каяття обвинуваченої, активне сприяння розкриттю злочину, визнання вини.
«Суд доходить висновку, що одна лише тяжкість вчиненого злочину не може бути єдиною та безумовною підставою для висновку про неможливість виправлення обвинуваченої без ізоляції від суспільства, а тому їй слід призначити покарання за ст. 263 ч.1 КК України із застосуванням ст.69 КК України, перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті,у виді штрафу оскільки зазначене покарання буде необхідним та достатнім для її виправлення та попередження нових злочинів», - йдеться у вироку.
Суд визнав обвинувачену винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України та призначив їй покарання із застосуванням ст.69 КК України, більш м’якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті у виді штрафу в розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири) тисячі гривень.
На вирок може бути подано апеляцію до Івано-Франківського Апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом тридцяти діб з дня його проголошення. У випадку неподання апеляційної скарги, вирок набирає законної сили після закінчення встановлених строків апеляційного оскарження.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.