Відкрили анотаційну дошку доценту ІФНМУ Юрію Чопику

17 січня, у холі корпусу кафедри мовознавства ІФНМУ відбулося відкриття анотаційної дошки пам'яті доцента кафедри мовознавства Юрія Чопика, який героїчно загинув у перші дні повномасштабної російсько-української війни.

Віддати шану герою та поділитися світлими спогадами прийшло керівництво університету, представники міської влади, духовенства, батьки, дружина й синочок Юрія Чопика, а також колеги, студенти і небайдужі містяни.

«Наше завдання - увіковічнити пам'ять про Юрія Степановича, аби прийдешні покоління, дивлячись на цей стенд, не забували, завдяки кому ми можемо працювати, вчитися, жити...», - говорить ректор університету Микола Рожко.

Юрій Чопик працював на кафедрі мовознавства з 2008 року. Володів латинською, старогрецькою, англійською та німецькою мовами. У 2017 р. захистив кандидатську дисертацію. Є співавтором двох підручників, словника та чотирьох посібників з латинської мови.

Старший лейтенант Юрій Чопик служив у 80 штурмовій десантній бригаді та прийняв з побратимами на себе перші удари російських загарбників. Героїчно загинув 26 лютого 2022 року під с. Шилова Балка Бериславського району Херсонської області.

Указом Президента України від 21.04.2022 №268/2022 за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Юрій Степанович Чопик нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.