На Надвірнянщині отруїлись 19 дітей, які проживали у приватній садибі

Фото ілюстративне

15 січня з Надвірнянського районного відділу ДУ «ІФОЦКПХ МОЗУ» отримано повідомлення про випадок групового захворювання 19 дітей, які проживали в приватній садибі «Скита» смт. Ворохта, Надвірнянського району.

Відпочинкова група із м. Кропивницький 12.01.2023 о 11:00 год. в кількості 52 осіб, в тому числі 45 дітей та 7 дорослих, прибули на відпочинок в приватну садибу «Скита» смт. Ворохта, Надвірнянського району, Івано-Франківської області. Група проживала та харчувалася в даній приватній садибі.

13 січня в другій половині дня частина дітей відчули погіршення самопочуття, а саме: скаржились на загальну слабкість, нудоту, блювоту, біль в животі, підвищення температури тіла до 37,5-38 С0 та пронос до 4-6 разів на добу. 14 дітей були госпіталізовані до Надвірнянської дитячої лікарні та 5 дітей до інфекційного відділу Надвірнянської ЦРЛ з попереднім діагнозом «Гострий гастроентероколіт, ентероколіт». Стан хворих у 5-ти осіб – середнього ступеня важкості та у 14 - легкого ступеня важкості.

15 січня спеціалісти розпочали проведення санітарно-епідеміологічного розслідування даного спалаху по місцю перебування хворих та позаплановий захід державного нагляду (контролю) у сфері безпечності харчових продуктів в приватній садибі «Скита».

Для лабораторного дослідження відібрано 30 змивів на патфлору з об’єктів навколишнього середовища та 1 пробу води питної для мікробіологічного та санітарно-хімічного дослідження.

Підготовлено інформаційні листи до Ворохтянської селищної ради, Надвірнянської РДА, Івано-Франківської ОДА, ГУ Національної поліції в Івано-Франківської області.

Протиепідемічні заходи з локалізації та ліквідації в осередку захворювання тривають.

Станом на 10:00 16.01.2023 року всі хворі діти виписані з лікарні.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.