Визначились лауреати премії імені Параски Хоми

22 листопада під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Богдан Футерка відбулося засідання комісії з присудження обласної премії імені Параски Хоми в галузі аматорського народного мистецтва.

За підсумками таємного голосування були визначені переможці даного конкурсу.

У номінації «Аматорське декоративно-прикладне мистецтво» перемогла Галина Цапко – майстер-художник декоративно-прикладного мистецтва. За останні п’ять років вона створила понад 80 картин. Образ Ісуса Христа знаходиться в монастирі села Погоня, «Дівчина-Ангел» - у приватній колекції в Німеччині, 15 робіт декоративно-ужиткового мистецтва – в музеях Польщі. Галина Цапко створила колекцію з 20-ти картин, яка відображає традиції та побут бойків. Особливе захоплення мисткині – петриківський розпис. З 2018 року вона передає свій досвід молодшому поколінню, створивши любительські мистецькі об’єднання «Глибівська петриківочка» та «Handmade по-українськи».

У номінації «Аматорське образотворче мистецтво» перемогла художниця-аматор Емілія Бережницька, яка працює в галузі живопису в різних жанрах, зокрема, пейзажу та портрету. У 2002 році зареєструвала акцію «Пізнаймо себе», в рамках якої була представлена її персональна виставка «В дорозі до тебе», - а це понад 50 полотен. Виставка була представлена у Львові, Житомирі, Чернівцях, Києві, на Сумщині, Київщині, Харківщині і завершилася у 2020 році в місті Корсунь-Шевченківському. У 2008 році мистецтвознавцем Леонідом Мельником видано монографію «Емілія Бережницька» на основі живопису та споминів про життя художниці. В 2016 році з ініціативи Емілії Бережницької в Коломиї відкрилася художня картинна галерея «Світовид», де свої роботи презентувала Спілка художників «Ко-ло-мия». Творчий доробок художниці складає понад 300 картин. Її роботи знаходяться в багатьох музеях, картинних галереях та приватних колекціях.

Нагородження переможців цього конкурсу відбуватиметься у грудні цього року.

Довідково

Обласна премія імені Параски Хоми, яку вперше вручили у 2018 році, є унікальною, адже вона – перша у сфері аматорського народного мистецтва. Мета цієї відзнаки – підтримати талановитих людей у їхній праці, а також пошанувати відому народну мисткиню.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.