Депутати Івано-Франківської райради вимагають скасувати виділення лісів дочці нардепа Фріса

Івано-Франківська районна рада звернулася до прем’єр-міністра України з вимогою скасувати скандальні розпорядження голови Івано-Франківської ОДА про виділення лісових угідь на користь, зокрема, фірми, що має стосунок до родини народного депутата Ігоря Фріса.

Відповідне рішення рада ухвалила на своєму засіданні 20 жовтня 2022 р.

Читайте також: Івано-Франківська ОВА виділила у користування двом фірмам майже 38 гектарів лісу

«26 вересня 2022 р., на 215-й день спротиву українського народу повномасштабному вторгненню росії розпорядженнями голови Івано-Франківської ОДА №352 і №353 у довгострокове користування на 49 років було виділено лісові ділянки загальною площею 37,7 га», – говориться у тексті звернення, ініційованого фракцією партії “Європейська Солідарність”.

Виділення відбулося без зазначення виду використання, плати за користування начебто з метою використання в рекреаційних цілях на користь:

  • приватного виробничо-комерційного підприємства «АНІК» (статутний капітал 500 грн) – 27,4 га урочища «Діброва» Богородчанського лісництва державного підприємства «Осмолодське лісове господарство»;
  • товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРВІЗА» (статутний капітал 100 грн) – 10,3 га Марковецького лісництва державного підприємства «Івано-Франківське лісове господарство».

Своїми розпорядженнями голова ОДА Світлана Онищук зобов’язала відповідні лісництва упродовж 20 днів укласти договори довгострокового користування зі згаданими фірмами, вочевидь обраними без жодних конкурсів чи тендерів.

Як відомо, принаймні до однієї з фірм має безпосередній стосунок родина народного депутата Ігоря Фріса. Своє зацікавлене і схвальне ставлення до проєкту висловив і безпосередньо народний депутат. За його словами фірма, серед засновників якої є його донька, планує створити на території заповідних лісів парк з притулком для тварин.

«Діти депутата мають такі самі права, як і інші суб’єкти визначені законом. Екопарк буде. І 84 округ на це заслуговує», – навів пряму цитату з допису Ігоря Фріса голова фракції партії «Європейська солідарність» у районній раді Вадим Войтик.

Розпорядження голови ОДА викликало чималий суспільний резонанс. З огляду на це Івано-Франківська районна рада просить скасувати розпорядження голови Івано-Франківської та притягнути компетентних осіб до передбаченої законом відповідальності.

Нагадаємо, зі зверненням про скасування згаданого розпорядження голови ОДА раніше виступили богородчанські депутати.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.