На Івано-Франківщині зарибнили Прут та Бистриці

25-26 серпня 2022 року відбулося зарибнення річок Бистриць Надвірнянської та Солотвинської, Прут в межах Івано-Франківської області молоддю струмкової форелі (пструга) - цінного аборигенного виду родини лососевих. Про це повідомили в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі.

Середня наважка зарибку становила 3,1 грам.

Так, у річку Бистрицю Надвірнянську на території Пасічнянської територіальної громади вселено понад 35,8 тис. мальків.

У річку Бистрицю Солотвинську на території Солотвинської територіальної громади випущено більше 21,9 тис. екз. форелі.

Рибні запаси річки Прут на території Делятинської територіальної громади поповнились понад 12,7 тис. шт. пстругів.

Контроль за проведенням робіт із вселення проводила комісія, сформована Держрибагентством, до складу якої, зокрема, увійшли представники Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Таким чином, планові обсяги цьогорічного зарибнення річок Прикарпаття струмковою фореллю виконано повністю, випущено понад 70,4 тис. мальків. Вирощування рибопосадкового матеріалу здійснено Рибоводним форелевим заводом «Лопушно» за державні кошти.

Довідково:

Головним завданням заходів штучного відтворення та вселення в державні водні об’єкти аборигенних лососевих видів риб є формування репродуктивного ядра, як основи для створення стабільних популяцій цих цінних риб у природоохоронному середовищі та недопущення їх природного зникнення.

Вселення молоді струмкової форелі здійснюється на підставі «Науково-біологічного обгрунтування проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників іхтіофауни в річкових басейнах Дунаю та Дністра (на період 2022-2024 рр.)», розробленого Інститутом рибного господарства НААН України.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.