В Осмолодському лісгоспі відновили міст, який змило паводком

У Дарівському лісництві Осмолодського лісгоспу відновили міст через річку Лімницю.

Для ремонту моста довжиною 15 метрів використали металеву зварну конструкцію із залізничної платформи. Для її підсилення застосували додаткові металеві балки та необхідні опорні й кріпильні елементи.

«Конструкція моста включає в себе дерев’яні ряжеві берегові опори, на які монтується спеціальним чином підготовлена рама залізничної платформи. Ряжеві опори укладаються на, попередньо вирівняну і викладену свіжозрубаною хмизовою вистилкою, поверхню вздовж русла ріки. Їх тіло заповнюється бутовим каменем. Всі елементи опор моста виготовленні з круглих лісоматеріалів хвойних порід. Для попередження деформації стін зрубу та забезпечення його стійкості передбачені поперечні перегородки. З фронтальної та бокової сторін низ ряжевих опор укріплюється бутовим каменем, розміром не менше 30 см, смугою шириною 0,6 м, що дозволить мінімізувати ризики їх підмиву під час проходження паводкових вод», – розповідає Володимир Коржов, кандидат технічних наук, перший заступник директора УкрНДІгірліс.

Фахівці зауважують, що конструкція дерев’яних елементів моста розроблена у відповідності з вимогами до влаштування дерев’яних мостів на лісових дорогах та з урахуванням досвіду будівництва таких споруд у Карпатах.

У 2020 році стихія завдала значних збитків на території держлісфонду Осмолодського лісгоспу. Тоді паводок знищив три мости і майже три кілометри лісових автомобільних доріг. Підприємству було завдано збитків на 4 млн гривень.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.