Прикарпатець, який погрожував знайомому ножем, відбувся умовним терміном

Городенківський районний суд виніс вирок прикарпатцю, який погрожував чоловікові убивством.

2 січня 2020 року обвинувачений подзвонив до знайомого і попросив його відвезти у м.Городенку. Той погодився і відвіз його у Городенку. Далі обвинувачений вирішив поїхати в с. Котиківку до знайомого. Водій погодився це зробити. При в’їзді до села обвинувачений попросив проїхати до території колишньої тракторної бригади. Однак, водій відмовився виконати прохання, мотивуючи тим, що йому необхідно повертатись додому. Тоді обвинувачений вийняв із кишені своєї куртки кухонний ніж, приклав лезо ножа до шиї водія і наказав, погрожуючи вбивством, відвезти його до приміщення колишньої тракторної бригади. Потерпілий, побоюючись за своє життя, виконував вимоги та продовжив рух в напрямку тракторної бригади. Рухаючись у вказаному напрямку, водій вибрав момент, коли обвинувачений відволікся, різко зупинив свій автомобіль, направився в найближче господарство, де попросив власницю викликати працівників поліції, які приїхали за її викликом.

Крім того, обвинуваченого звинуватили у носінні кастета, а також крадіжки з домогосподарства, яку він скоїв 10 березня 2020 року.

Обвинувачений в судовому засіданні свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 129, ч.2 ст.263, ч.3 ст.185 КК України визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому.

Потерпілий водій подав заяву, в якій просив судовий розгляд справи провести без його участі. Покарання просив призначити у відповідності до чинного законодавства.

Суд враховував характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного те, що обвинувачений раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, на диспансерному обліку в наркологічному та в психіатричному кабінетах КНП «Городенківська ЦРЛ» не знаходиться, обвинувачений має місце реєстрації та проживання, позитивну характеристику з місця проживання, є особою молодого віку.

Згідно досудових доповідей органу пробації відносно обвинуваченого, ризик вчинення повторного кримінального правопорушення та ризик небезпеки для суспільства, у тому числі для окремих осіб, оцінюється як високий, виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі може становити небезпеку для суспільства, у т.ч. для окремих осіб.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 129, ч.2 ст.263, ч.3 ст.185 КК України, та визначив остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим - позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років. На підставі ст. 75 КК України звільнив його від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки.

Вирок винесла суддя Лідія Федів за участю прокурорів Сорочихіна О.В., Григоришина І.В.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.