З Івано-Франківська доставили донорські органи для трансплантації

23 січня вдруге в Обласній клінічній лікарні Івано-Франківська провели забір органів від посмертного донора.

За словами медиків, органи мають бути доправлені до місця призначення зі спеціальним супроводом. Далі – трансплантація серця нирки та печінки в Києві та Хмельницькому. Пересадку ще однієї нирки завершили на базі ОКЛ.

Упродовж чотирьох годин франківські лікарі здійснювали забір органів разом з колегами із Хмельницький обласний серцево-судинний центр, Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, за що висловлюють їм сердечну подяку. Також за професійний супровід дякують команді трансплантологів Перше територіальне медичне об'єднання міста Львова.

«Ми вдячні всім колегам, які брали участь в такій важливій для нас події, – говорить генеральний директор лікарні Остап Грищук. – Це ще один крок до укріплення позицій трансплантології в нашій країні. А головне – поступ у напрямку порятунку життів наших співвітчизників».

На прохання родини наразі не надають детальнішу інформацію про людину, яка стала посмертним донором.

Зауважимо лише, що таке її прижиттєве бажання, вже після констатації смерті мозку лікарями, підтримали рідні, після чого вони підписали необхідні документи.

«Це надзвичайно людяне та свідоме рішення дозволить продовжити життя ще чотирьох людей. – Радіємо, що серед реципієнтів є також 33-річний прикарпатець, який більше п'яти років перебував на обліку та очікував своєї черги», - говорить трансплант-координатор обласної лікарні Лілія Шевага.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.