Постачальник стягнув 200 тисяч гривень з Івано-Франківської міської ради за невиконання договору

Господарський суд Івано-Франківської області задовольнив позов ТОВ Компанія «Гамаюн» до Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

22 червня 2020 року ТОВ "Компанія "Гамаюн" (учасник-переможець) та Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради (замовник) уклали договір про закупівлю товарів за бюджетні кошти, відповідно до якого учасник-переможець зобов`язався поставити замовнику товар (Шкільні меблі), а замовник прийняти і оплатити такий товар; кількість та асортимент товару зазначено у специфікації до договору.

На виконання умов договору позивач по справі виконав вказані вище договірні зобов`язання, однак відповідач по справі в порушення договірних зобов`язань допустив заборгованість по спірному договору, що зумовило позивача звернутись до суду із позовом про стягнення з відповідача заборгованості на суму в розмірі 2,35 млн. гривень, з яких 2 177 928 грн - основний борг, 51 524 грн 41 коп. - пеня, 25 564 грн 37 коп.- 3% річних, 99 749 грн 10 коп. - інфляційні втрати. Штрафні санкції по вказаному договору заявлені за період з листопада 2020 року по лютий 2021 року.

Як встановлено судом, рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 17.06.2021 у справі № 909/223/21, яке набрало законної сили, встановлено факт неналежного виконання відповідачем по справі перед позивачем зобов`язань по Договору про закупівлю товарів за бюджетні кошти № 321/2020/57 від 22.06.2020.

Частиною другою статті 625 ЦК України визначено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

Таким чином, наявність судового рішення про стягнення суми коштів (боргу), не звільняє боржника від відповідальності за невиконання грошового зобов`язання та не позбавляє кредитора права на отримання сум, передбачених частиною другою статті 625 ЦК України.

Таким чином, якщо судове рішення про стягнення з боржника коштів фактично не виконано, кредитор вправі вимагати стягнення з нього в судовому порядку сум інфляційних нарахувань та процентів річних аж до повного виконання грошового зобов`язання.

Станом на день вирішення спору, заборгованість по рішенню суду від 17.06.21 у справі №909/223/21 залишилась неоплаченою.

Суд задовольнив позов товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Гамаюн" до Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради про стягнення штрафних санкцій в сумі 200 тис. гривень.

Рішення прийняла суддя Оксана Фанда.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.