На Івано-Франківщині фахівці перевірили якість води і виявили чимало порушень

З початку 2021 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели 7 планових, 5 позапланових та 38 комісійних заходів державного нагляду (контролю) у сфері питного водопостачання.

«За результатами проведених перевірок виявлено наступні недоліки: не вирішено питання щодо розробки проекту про організацію зони санітарної охорони джерела водопостачання водозабірних споруд, споруд з водопідготовки, не в повному обсязі забезпечено виробничий контроль у сфері питної води та питного водопостачання на КП «Тлумачкомунсервіс», КП «Сільський водник» с. Турка, Гвіздецького комбінату комунальних підприємств, КП «Ковалівське» с.Ковалівка Коломийського району, відсутні висновки держсанепідекспертизи на обладнання, устаткування, що використовуються у сфері питного водопостачання та водовідведення на КП «Тлумачкомунсервіс», не своєчасно пройдений періодичний медичний огляд працівників цеху водопостачання ДП «Рогатин-водоканал», - повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

У 2021 році відібрано 79 проб води для дослідження за мікробіологічними показниками та 74 проби води для дослідження за санітарно-хімічними показниками з централізованих водопроводів.

За результатами досліджень в поточному році виявлялися невідповідності по твердості у 5–ти пробах води: з централізованого водопроводу КП «Житловик» м. Бурштин (2 проби), КП «Тлумачкомунсервіс» (2 проби), сільський водопровід с. Задністрянськ (1 проба) та невідповідність по мікробіологічних показниках у 10 пробах питної води: КП “Богородчанське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” (2 проби), сільського водопроводу с. Пуків Рогатинського району (3 проби), та сільські водопроводи Галицького району - 3 проби (с. Лани, с. Яблунів, с. Маріямпіль), КП «Ковалівське» с.Ковалівка Коломийського району (1 проба), виробничий структурний підрозділ Івано-Франківської дистанції водопостачання с. Коршів (1 проба). Для дослідження за вірусологічними показниками було відібрано 25 проб питної води, які відповідали вимогам ДСаНПіНу 2.2.4.171-10. При повторних відборах проб з вищевказаних водопроводів вода відповідала вимогам ДСаНПіНу 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

За невиконання приписів Держпродспоживслужби оштрафовано керівників централізованих сільських водопроводів с. Турка, с. Ковалівка, смт. Гвіздець Коломийського району; за несвоєчасне проходження періодичних медичних оглядів працівників ДП «Рогатин-водоканал» оштрафовано начальника ДП «Рогатин-водоканал»; за результатами проведених обстежень на об’єктах централізованого та децентралізованого водопостачання надано 15 приписів щодо усунення виявлених порушень.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.