Єрмак разом із Зеленським відсвяткував ювілей у «Синьогорі»

Два дні тому журналісти Bellingcat та російського The Insider оприлюднили розслідування про унікальну операцію спецслужб України, під час якої розвідникам вдалося вивезти з Росії десятки бойовиків ПВК Вагнера, причетних до військових злочинів на Донбасі, та спланувати їх затримання в Україні.

Саме у зриві цієї спецоперації колишній керівник військової розвідки Василь Бурба звинувачує вище керівництво держави.

Впродовж двох днів після резонансної публікації українське суспільство так і не отримало пояснень ані від президента Володимира Зеленського, ані від керівника його офісу Андрія Єрмака.

У цей самий час, за інформацією джерел "Української правди", в політичних колах президент Володимир Зеленський та керівник його офісу Андрій Єрмак у п'ятницю вдень залишили Банкову ще до закінчення робочого дня. І полетіли в Карпати до державної резиденції президента України "Синьогора", де у неділю Андрій Єрмак мав відсвяткувати ювілей – 50 років.

Згідно з даними публічних онлайн-радарів, президентський борт того дня із Києва не прилітав.

Натомість за допомогою онлайн-радару вдалося встановити, що у п'ятницю вранці 19 листопада з Києва до Івано-Франківська прилетів чартер, який має стосунок до групи "Приват" Ігоря Коломойського.

Борт майже одразу повернувся до Києва.

Чи був президент Зеленський або керівник його офісу Єрмак на борту наразі не вдалося ані підтвердити, ані спростувати.

За інформацією співрозмовників УП в аеропортах, чартерний борт, який має стосунок до групи "Приват" Ігоря Коломойського 19 листопада був єдиним літаком, який здійснив переліт з Києва до Івано-Франківська.

В аеропорту "Київ" літак вирулював на зліт не зі свого місця стоянки, а за годину до зльоту до нього заборонили наближатися співробітникам летовища. За інформацією співрозмовників УП, на борту був Тімур Міндіч з родиною.

Згодом розслідувачі УП знайшли докази, що 21 листопада, у день Гідності та Свободи та день народження Єрмака близько 10 ранку Зеленський і голова його Офісу, які були на Івано-Франківщині, з'являються на Інститутській у Києві. О 12 президент нагороджує воїнів, а вже о першій гвинтокрил ДСНС злітає з бази рятувальників у Козині і за дві години здійснює посадку в Івано-Франківську.

За джерелами "Української правди", серед гостей на святі були заступник керівника Офісу Олег Татаров, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та співвласник студії "Квартал-95" і близький товариш олігарха Ігоря Коломойського Тімур Міндіч.

У день виходу матеріалу Єрмак опублікував пост у Фейсбуці.

«Цьогорічний ювілей я ніяк особливо не відзначав, лишень в понеділок заїхав до батьків. Вигріб від мами, що рідко у них буваю і що виглядаю втомленим. У вівторок виділив одну годину, щоб прийняти привітання від колег в Офісів Президента. Дивно, що журналісти не поцікавились реальною ситуацією і взагалі не поспілкувалися зі мною. Вони надіслали запит лише сьогодні, тобто у день виходу сюжету. Таким чином, я просто ніяк не зміг би встигнути вчасно відповісти. А тепер розповім, як все було насправді. Не було жодного 4-денного святкування. Ніхто не використовував жодних приватних чи державних літаків. Гвинтокрилами ДСНС ніяких гостей чи взагалі сторонніх осіб не перевозили, тим більше з розважальною метою. У пʼятницю Президент працював на Банковій. Згодом він відбув до резиденції в Гуті. Вже в неділю Президент у Києві брав участь у відповідних заходах, присвячених річниці початку Революції Гідності. А в понеділок перебував на робочому місці. Користування цією резиденцією протягом дня-двох, а також гелікоптерами, що використовуються президентом, чітко прописано у відповідних протоколах. І всі переміщення й розміщення тут відбувалися у звичайному режимі згідно з цими протоколами. Тож наперед повідомлю. В грудні у Гуті збереться понад сотня українських дипломатів святкувати своє професійне свято. Для них готується спеціальний форум із відповідною програмою. Підготовка відбувається в Гуті просто зараз. Як зазначило видання, серед гостей на святкуванні мого дня народження в Гуті, були мій заступник Андрій Татаров та міністр Олексій Чернишов. Справа в тому, що я не маю заступника Андрія Татарова. І ні Андрія Татарова, ні Олега Татарова в Гуті не було. З інших представників влади до резиденції заїжджав тільки Олексій Чернишов, який перебував тими днями у Рівному та пересувався автівкою.Сподіваюся наступного разу все ж отримати запит завчасно. Або й навіть поспілкуватись з журналістом наживо, і мати можливість розказати свою версію. Я завжди поважав Українську правду за якісні матеріали та неухильне дотримання журналістських стандартів», - написав Єрмак.

Водночас, Єрмак не розповів у публікації, де він провів свій день народження 21 листопада. Крім того, він приховав, чи відвідував державну резиденцію спільно з президентом.