Шкарлет відкрив лабораторію нанотехнологій у ПНУ

18 листопада Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет побував у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, де відкрив Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» на базі ПНУ.

У відкритті також взяли участь голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович, представники ректорату університету.

Центр створено за сприяння МОН України та Національного фонду досліджень України спільно з Інститутом металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України, Національним університетом «Чернігівська політехніка», Львівським національним університетом імені Івана Франка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Івано-Франківським національним медичним університетом.

Це перший в Україні єдиний комплекс новітнього обладнання для всебічного дослідження властивостей наноматеріалів. У Центрі колективного користування науковим обладнанням проводитимуться якісні передові експериментальні дослідження новітніх функціональних матеріалів, зокрема, для галузей енергетики та медицини.

«Наукове обладнання лабораторії є дуже високого рівня. Воно допомагає здійснювати дослідження елементного та структурного аналізів властивостей матеріалів. Зокрема, це – рентгенівський дифрактометр, рентгенофлуоресцентний аналізатор, спектрометр оптичний у видимій ультрафіолетовій області та стенд для електрохімічних досліджень. Це обладнання має багато можливостей. Воно дозволяє бачити та аналізувати як розміщені атоми, а, отже, дає можливість впливати на властивості матеріалів. Це важливо як для енергетики, так і для будь-якої іншої галузі, де використовується функціональні матеріали. Комплекс приладів дозволяє одночасно з різних боків зробити різні аналізи і отримати точну інформацію, яка потім виллється у високоякісний продукт», - повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

Також під час перебування у Прикарпатському національному університеті міністр ознайомився з виставкою мистецьких студентських робіт «Україна очима молоді», побував у Центрі інноваційних технологій «PNU Ecosystem». Цей Центр був створений в межах проєкту Erasmus+ КА2, у якому вперше в історії університетів України європейські партнери надали статус грантхолдера цього європейського проєкту ПНУ.

Сергій Шкарлет також ознайомився з Академією вільної боротьби Прикарпаття (осередок підготовки чемпіонів України, Європи та світу) на базі Прикарпатського національного університету.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.