Поліцейський, якого спіймали на постачанні канабісу, отримав три роки ув’язнення

Івано-Франківський міський суд виніс вирок поліцейському, який постачав канабіс таксистові.

Наприкінці 2018 року обвинувачений був призначений на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції № 1 Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

У жовтні-листопаді 2020 року обвинувачений постачав наркотичний засіб канабіс особі, матеріали щодо якого виділено в окреме кримінальне провадження.

4 жовтня 2021 року між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури Чугуновою Валентиною Миколаївною та обвинуваченим в присутності його захисника П’ятківського Р.С. укладено угоду про визнання винуватості, відповідно до якої обвинувачений беззастережно визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, щиро розкаявся, при цьому сторони угоди узгодили покарання за ч.2 ст.307 КК України із застосуванням ст.69 КК України у виді позбавлення волі на строк 3 роки з конфіскацією майна.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вказаному кримінальному правопорушенні визнав повністю та беззастережно, згоду на застосування узгодженого виду покарання підтримав, а угоду про визнання винуватості від 4 жовтня 2021 року просив затвердити. Наслідки укладення та затвердження угоди, вид покарання, який буде застосовано до нього в разі затвердження укладеної угоди, та виключні підстави оскарження вироку розуміє.

«Обвинувачений пояснив, що у березні - квітні 2020 року стрімко погіршилося його матеріальне становище внаслідок захворювання матері, а також батьків жінки, з якою проживає 11 років у фактичних шлюбних відносинах та виховують 2 неповнолітніх дітей. Зарплати поліцейського не вистачало, підпрацьовував у м.Івано-Франківську на будівництві, щоб вистачало на проживання, лікування та вирішення житлового питання. Повертаючись з Івано-Франківська, познайомився з таксистом, який питав про придбання марихуани. Наприкінці серпня 2020 на сміттєвому полігоні у м.Тлумачі побачив кілька рослин канабісу, зірвав їх і залишив висихати. Коли цей таксист вкотре запитав його про канабіс, висушену рослинну масу привіз йому в м.Івано-Франківськ і віддав йому, а таксист дав йому за це гроші. Попередньо про гроші не домовлялися, скільки коштів отримав - не пам`ятає. Аналогічно у листопаді 2020 ще раз привіз висушений канабіс в Івано-Франківськ та передав його цій особі, отримавши грошові кошти. Тоді його й затримали працівники правоохоронних органів. Вину у вчиненому визнав у повному обсязі, щиро розкаявся», - йдеться у вироку суду.

Суд затвердив Угоду про визнання винуватості. Суд визнав поліцейського винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, та призначити йому покарання із застосуванням ч.1 ст.69 КК України - позбавлення волі на строк три роки з конфіскацією майна.

Строк попереднього ув`язнення з 24.11.2020 до 22.01.2021 зарахують у строк відбуття покарання з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

Вирок винесла суддя Олеся Зеленко.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.