Працівник ДСНС, якого спіймали на хабарі, заплатить штраф

Коломийський міськрайонний суд виніс вирок уродженцю с. Великої Кам’янки Коломийського району, якого спіймали на хабарі.

25 серпня 2020 року року приватний підприємець звернувся із заявою до Коломийського міськрайонного відділу Управління ДСНС для отримання дозвільних документів на роздрібну торгівлю пальним, а саме подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

27 серпня підприємець з метою вирішення того ж питання повторно прибув у приміщення вказаного відділу, де зустрівся з обвинуваченим, який повідомив, що може посприяти у вирішення даного питання. При цьому, він розповів підприємцю про перелік необхідних документів для оформлення вказаної дозвільної документації, та після збору цих документів вказаний підприємець повинен був зателефонувати обвинуваченому.

Того ж дня близько 15.00 підприємець у відповідності до попередньої телефонної домовленості з обвинуваченим зустрівся з останнім та передав обвинуваченому необхідні оригінали документів для погодження зазначеної декларації. Обвинувачений, переглянувши надані документи та, переконавшись, що вони є достатніми для формування та затвердження декларації, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою протиправного збагачення шляхом одержання неправомірної вигоди, вказав останньому, що за надану допомогу він бажає отримати від підприємця грошові кошти в сумі 400 (чотириста) доларів США, і за цю винагороду особисто посприяє у затвердженні службовими особами в Управління вказаної декларації, а також у не внесенні об’єкту здійснення господарської діяльності до числа пропозицій планових перевірок на 2021 рік, вплинувши, таким чином, використовуючи своє службове становище, на службових осіб Управління.

Підприємець, побоюючись, що самостійно не зможе належним чином оформити необхідні документи та отримати зазначену декларацію, яка йому була необхідна для здійснення підприємницької діяльності, а також не бажаючи проведення перевірок його діяльності і настання у зв’язку з цим для себе негативних наслідків, погодився надати обвинуваченому неправомірну вигоду. Однак, розуміючи незаконність зазначеної пропозиції та усвідомлюючи, що надання неправомірної вигоди є кримінально караним діянням, не бажаючи бути притягнутим до кримінальної відповідальності, він звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем з метою викриття злочинної діяльності обвинуваченого.

9 вересня 2020 року близько 15.40 обвинувачений, перебуваючи в салоні автомобіля, яким користувався підприємець, отримав від нього грошові кошти в сумі 400 доларів США (що згідно з курсом НБУ станом на 09.09.2020 становило 11 204 грн.), за здійснення ним впливу на службових осіб Управління.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованому злочину визнав повністю, щиро розкаявся та просить його суворо не карати.

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України, та призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 2 500 (дві тисячі п’ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 42 500 (сорок дві тисячі п’ятсот) гривень.

Вирок виніс суддя Олександр Калинюк.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.