На Рогатинщині міністр закордонних справ Туреччини вшанував пам’ять загиблих вояків Османської держави

7 жовтня, на запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби Прикарпаття з офіційним візитом відвідав міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу.

Високопосадовці разом із головою обласної державної адміністрації Світланою Онищук поклали квіти до Меморіалу турецьким воїнам, який знаходить у селі Лопушні Рогатинської територіальної громади, та хвилиною скорботи вшанували пам’ять загиблих у роки Першої світової війни.

Варто зазначити, що Меморіал споруджено за сприяння посольства Туреччини у 2016 році. Це один із найбільших пантеонів, де захоронено понад дві сотні вояків Османської держави.

Також керівники зовнішньополітичних відомств відвідали Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля», де ознайомилися із експозицією історичних матеріалів про перебування османських військ, зокрема 15 корпусу 19 та 20 дивізій, на території Рогатинщини під час Першої світової війни.

На даний час в музеї знаходять копії документів із османських архів у Стамбулі про участь турецьких військ у бойових діях 1915-1916 років. Також тут можна ознайомитися із османською військовою формою, подарованою Офісом військового аташе посольства Туреччини в Україні.

На завершення візиту Мевлют Чавушоглу та Дмитро Кулеба поділилися враженнями від перебування в Україні та результатами домовленостей, досягнутих на найвищому політичному рівні, а також перспективами подальшої українсько-турецької співпраці у сферах політики і безпеки, торгівлі, інвестицій, оборонної промисловості, енергетики, інфраструктури, транспорту та літакобудування.

«Це моя перша поїздка на Івано-Франківщину, під час якої я мав змогу побувати на місці поховання турецьких воїнів та відвідати музей, в якому продемонстрована спільна історія України та Туреччини, - розповів міністр закордонних справ Туреччини. – Також разом з керівником відомства Дмитром Кулебою ми досягли домовленостей про співпрацю у різних галузях».

Мевлют Чавушоглу подякував українській стороні за допомогу у впорядкуванні меморіалу та належне утримання кладовища.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.