Прикарпатець, який погрожував підірвати Зеленського, відсидить більше 3 років у тюрмі

Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженцю Житомира, який вчинив завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху.

Обвинувачений, маючи не зняту та не погашену у встановленому законом порядку судимість, на шлях виправлення та перевиховання не став, та вчинив новий умисний злочин проти громадської безпеки.

29 грудня 2020 року, обвинувачений створив повідомлення з погрозою вчинення злочину, пов`язаного із посяганням на життя Президента України. Повідомлення відправив на електронну адресу Служби безпеки України з телефона матері.

За неправдивими повідомленнями про підготовку вчинення злочину, пов`язаного із посяганням на життя Президента України, було проведено перевірку, в ході якої інформація не знайшла свого підтвердження, чим доводиться неправдивість здійснених обвинуваченим повідомлень про вчинення злочину.

«У судовому засіданні обвинувачений суду повідомив, що суть обвинувачення йому зрозуміла, вину у вчиненому визнав, сказав, що діяв для перевірки стану готовності правоохоронних органів для забезпечення захисту Президента України, вважав за необхідне залучити ще більше осіб для охорони Президента. Вважав, що треба щось змінити в країні, а тому надсилав численні листи в органи державної влади та міжнародні організації, висловлюючи свою політичну позицію. Залякати когось чи погрожувати наміру не мав. Написав листа про підготовку замаху на життя Президента України та надіслав його різноманітним державним органам електронною поштою з власної електронної поштової скриньки, до якої не мав доступу ніхто, в тому числі його мама. Будь-якими відомостями, що хтось готує замах на життя Президента, не володів. Також підготовку замаху не здійснював. Усвідомлює протиправність своїх дій, шкодує про вчинене, готовий нести відповідальність за свої дії. Має позитивні плани на майбутнє», - йдеться у вироку суду.

Допитана у судовому засіданні свідок суду пояснила, що проживає удвох з сином. Син не працював, казав, що не може працевлаштуватися за спеціальністю, жив за її кошти. У сина не було власного телефону чи комп`ютера, обмежила користування телефоном, оскільки приходили листи з різних органів, що звернення кудись скеровано, тому здогадалася, що він кудись пише і хвилювалася, щоб не зашкодив собі такими листами. Мала власний мобільний телефон, до якого мав доступ син, однак на тривалий час телефон йому не давала. 29.12.2020 син брав телефон, сказав, що хоче домовитися з друзями про зустріч. О 23 год цього дня телефоном не користувалася, у квартирі були двоє: вона та син. Логін та пароль електронної скриньки сина їй невідомий. Телефон вилучили працівники поліції.

Як вбачається з рапорту інспектора - чергового Івано-Франківського ВП ГУНП з колцентру СБУ надійшла інформація зі змістом пересланого листа із електронної пошти про підготовку ним замаху на Президента України в Гуті із текстом «Я готую замах на Президента України в Гуті».

Фахівці провели огляд резиденції у Гуті, але будь-яких вибухових пристроїв та вибухових речовин не виявили.

Призначаючи покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, що відповідно до ст.12 КК України є тяжким злочином, дані про особу винного, зокрема те, що обвинувачений раніше судимий 27.08.2020 Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області за ч.1 ст.259 КК України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки та на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 1 рік. Обвинувачений неодружений, на утриманні має неповнолітню дочку, наркологічну допомогу не отримував, перебував на стаціонарному лікуванні в КНП «ПОКЦПЗ ІФ ОР» з діагнозом: Розлади психіки та поведінки внаслідок вживання канабіоїдів. Психотичний розлад, параноїчний синдром; згідно висновку судово-психіатричного експерта № 12/2021 від 20.01.2021 психічними розладами не страждає і не страждав на період часу, що відноситься до інкримінованих йому протиправних дій, виявляє ознаки розладу психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин (канабіноїдів, амфетамінів), синдром залежності. На період часу, що відноситься до інкримінованого йому злочину підекспертний ОСОБА_1 перебував в стані і перебуває на даний час, при якому здатний в повній мірі усвідомлювати свої дії та керувати ними. Застосування примусових заходів медичного характеру підекспертний не потребує.

Обставинами, що пом`якшують покарання, згідно ч.1 та ч.2 ст.66 КК України суд визнає щире каяття обвинуваченого та відсутність потерпілих від кримінального правопорушення; обставини, які обтяжують покарання - відсутні.

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.259 КК України, та призначити йому покарання із застосуванням ч.1 ст.69 КК України - позбавлення волі на строк три роки. На підставі ч. 1 ст. 71 КК України до призначеного покарання частково приєднав невідбуту частину покарання за вироком Івано-Франківського міського суду від 27.08.2020, призначивши остаточне покарання за сукупністю вироків - позбавлення волі на строк три роки один місяць.

Вирок винесла суддя Олеся Зеленко.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.