Водій, який скоїв смертельну аварію на Калущині, відбувся умовним терміном

Калуський міськрайонний суд виніс вирок прикарпатцю, який скоїв смертельну аварію.

2 листопада 2020 року приблизно о 19:00 водій, керуючи автомобілем марки ВАЗ-2107, рухався автодорогою Т-0910 «Калуш-Бурштин». Проїжджаючи між населеними пунктами с. Слобідка та смт. Войнилів Калуського району у напрямкум. Бурштина, рухався неосвітленою ділянкою дороги, де в цей час посередині його смуги руху у попутному із автомобілем напрямку йшов пішохід, який перебував у стані легкого алкогольного сп’яніння.

Обвинувачений мав об’єктивну можливість завчасно виявити перешкоду для руху у вигляді пішохода, однак своєчасно не вжив заходів для зменшення швидкості руху, аж до зупинки транспортного засобу, внаслідок чого допустив наїзд на пішохода.

У результаті порушення водієм Правил дорожнього руху України трапилась дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої пішохід отримав тілесні ушкодження у вигляді закритої хребетно-спинно-мозкової травми з переломом 5-го грудного хребця, повним розривом спинного мозку, крововиливами під оболонки та в речовину спинного мозку, що ускладнилася спінальним шоком, від яких на місці події настала його смерть.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованих йому кримінального правопорушення визнав повністю, щиро покаявся за вчинене.

Потерпіла у судове засідання не з’явилася, подала суду заяву про розгляд справи у її відсутності та у відсутності її представника адвоката Іваніва О.Б. Вказала, що не наполягає на суворому покаранні та просила не позбавляти обвинуваченого волі.

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та призначив йому покарання у виді чотирьох років позбавлення волі із позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 2 роки. Відповідно до ст. ст. 75 КК України звільнив його від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на два роки.

Вирок виніс суддя Любомир Юрчак.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.