Житель Ворохти, який підпалив будинок співмешканки, отримав майже 11 років ув’язнення

Богородчанський районний суд виніс вирок жителю Ворохти, який вчинив закінчений замах на умисне вбивство шляхом підпалу.

Обвинувачений, перебуваючи у неприязних відносинах зі своєю співжителькою, та достовірно знаючи, що вона разом із двома малолітніми проживають на другому поверсі житлового будинку, вирішив позбавити життя співжительку та її двох малолітніх дітей шляхом вчинення підпалу житлового будинку.

3 лютого 2020 року близько 22.30 хв обвинувачений прийшов до житлового будинку з метою вчинення умисного вбивства способом, небезпечним для життя багатьох осіб, достовірно знаючи, що у будинку проживають четверо осіб. Переконавшись, що жильці будинку сплять, піднявся на другий поверх житлового будинку, де за допомогою бензину та сірників підпалив речі, які знаходились в коридорі житлового будинку, безпосередньо біля вхідних дверей до квартири, заблокувавши їх кріслом зовні.

Читайте також: Поліція затримала чоловіка, який підпалив хату у Ворохті

Жінка та двоє її дітей отримали опіки (3-8% тіла). Найбільше постраждав чоловік, який зазнав опіків 20% тіла. Потерпілих доставили до Івано-Франківської ОКЛ, де їм була надана своєчасна медична допомога.

Таким чином, обвинувачений виконав усі дії, які вважав необхідними для доведення свого злочинного умислу до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від його волі.

Протягом грудня 2019 року та січня-лютого 2020 року між обвинуваченим та його співжителькою склалися неприязні відносини у зв`язку з розглядом судом кримінального провадження, у межах якого його притягнено до кримінальної відповідальності за насильство у сім`ї. Суд призначив покарання у виді арешту на строк 4 місяці.

Того ж дня обвинувачений, будучи обуреним вказаним рішенням суду та позицією щодо нього потерпілої в суді, перебуваючи в селищі Ворохті, влаштував сварку з останньою, під час якої погрожував знищити житловий будинок, у якому вона проживає шляхом підпалу. Цього ж дня, він свою погрозу виконав.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень не визнав. Він пояснив, що з жінкою та її дочками близько двох років проживали разом. Час від часу через перебування її у нетверезому стані у них виникали конфлікти, однак він не погрожував їй, хоча інколи бив її. За його словами, ввечері того дня він святкував зі знайомим день народження і вживав горілку. Близько 22 год повернувся додому і ліг спати. Приблизно о 01 год ночі приїхали працівники поліції та забрали його до відділення поліції, де він перебував до ранку 4 лютого 2020 року.

Крім того, обвинувачений повідомив, що вранці 4 лютого 2020 року було проведено слідчий експеримент, версію про підпал за допомогою бензину він придумав сам. Напередодні працівники поліції били його зошитом та папкою.

Незважаючи на невизнання своєї вини у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, п. 1, 2, 5 ч. 2 ст.115та ч. 2 ст. 194 КК України, його вина підтверджується показаннями потерпілих і свідків.

Потерпіла повідомила, що після судового засідання обвинувачений погрожував їй, говорив, що вб`є або спалить її. Зважаючи на погрози обвинуваченого, попросила сусіда лягти спати в кухні в квартирі, де вона проживала, хоча не вірила, що той може реалізувати погрози.

Через деякий час її розбудив сусід, в квартирі вже був дим, нічого не було видно. З квартири вийти не могли, оскільки двері були підперті ззовні. Чоловік вибив фільонку у дверях і відкрив їх, тоді вони вийшли. В коридорі вона побачила, що горить другий поверх, вогонь поширювався від її квартири, тріщав дах і горіли дерев’яні сходи, навколо все палало. Вона та діти отримали опіки, їх машиною швидкої допомоги забрали до лікарні. Просила суд суворо покарати обвинуваченого.

Даючи оцінку дослідженим в судовому засіданні доказам - показанням обвинуваченого, показанням потерпілих та свідків, письмовим та речовим доказам у справі, які колегія суддів визнає їх належними і допустимими, і такими які в сукупності підтверджують обставини, що підлягають доказуванню, відповідно до ст. 91 КПК України, не містять суперечностей, доповнюють один одного і дають можливість суду прийти до висновку про те, що вина обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень доведена.

Суд визнав чоловіка винним і призначив покарання у виді позбавлення волі на строк десять років десять місяців.

Вирок винесла колегія суддів у складі: Лесі Рибки, Олега Шишка та Любомира Битківського.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.