У Крихівцях реконструюють трансформаторну підстанцію

АТ «Прикарпаттяобленерго» спільно з підрядною організацією ТОВ «НЕП» проводять будівельно-підготовчі роботи для капітальної реконструкції трансформаторної підстанції 110/35/10 кВ «Крихівці». Проект реорганізації підстанції проводять в рамках Інвестиційної програми обленерго на 2021 рік.

ПС 110/35/10 кВ «Крихівці» побудована на південній околиці м.Івано-Франківськ в 1992 році. Від неї живляться споживачі м. Івано-Франківськ та колишнього Тисменицького району. Від шин підстанції відходять лінії 35 кВ, від яких в нормальному режимі заживлено дві підстанції 35 кВ, які є резервним живленням на випадок ремонту та аварійних вимкнень у м. Івано-Франківськ, колишніх Богородчанського та Тисменицького районів.

«Івано-Франківськ активно розвивається, кількість споживачів та електроприладів, які вони використовують, збільшується,- розповідає Борис Семчук, начальник служби підстанцій обленерго. У зв’язку із постійним ростом навантаження, гостро постала потреба у трансформаторах більшої потужності. Реконструкція підстанції з заміною електрообладнання на усіх колах лінії - 110 кВ, 35 кВ та 10 кВ, зумовлена їх фізичним та моральним зносом внаслідок тривалого понаднормового використання, перевищення комутаційного та механічного ресурсу обладнання. Підстанція застаріла, що робить її небезпечною для експлуатації та ненадійною для електропостачання. Саме тому прийнято рішення провести не просто ремонтні роботи, а капітально модернізувати устаткування».

Зараз на підстанції тривають будівельні роботи – енергетики та підрядна організація будує приміщення для переведення сторони 35кВ з відкритого розподільчого пристрою в закритий. Після реконструкції обладнання від коротких замикань захищатимуть сучасні надійні вакуумні вимикачі та мікропроцесорні прилади релейного захисту. Нові вимикачі, завдяки своїм перевагам, піднімуть стандарт надійності ліній на новий рівень. Вони, на відміну від масляних, стійкіші до зношування, повністю вибухо- та пожежобезпечні, здатні працювати в агресивних середовищах, в широкому діапазоні температур, у них підвищена стійкість до ударних та вібраційних навантажень, вони безшумні, не потребують заміни робочого середовища(масла), екологічно чисті, безпечні в експлуатації, швидко спрацьовують та реагують.

Мікропроцесорні термінали, яким будуть оснащені релейні системи ПС «Крихівці», дадуть змогу диспетчерам дистанційно керувати вимикачем, матимуть журнал подій і аварій. Така релейна система захисту в цілому здатна захистити лінії електропередачі і споживачів від коротких замикань, обривів, стрибків напруги.

Уже в вересні прикарпатські енергетики встановлять два нових трансформатори потужністю 40 МВА ,в комплексі із реконструкцією, замість існуючих 25 МВА. Потужні трансформатори забезпечать якісну напругу навіть в час найактивнішого використання електроенергії, дадуть змогу приєднувати до електромереж нови споживачів.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.