На Долинщині пройшов фестиваль «Яворина 2021»

Протягом 17-18 липня в урочищі Розтока поблизу с. Липа Витвицької територіальної громади пройшов фестиваль патріотичної пісні – «Яворина 2021».

На два дні до підніжжя гори Яворина з’їхалися патріоти з різних куточків України, аби вшанувати пам’ять крайового провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника “Роберта” та пам’ять підстаршинської школи “Олені”, а також всіх тих повстанців, які тут загинули.

У програмі фестивалю - виступи народних аматорських художніх колективів, змагання з волейболу, шахів та шашок, перетягування канату, показові виступи богатирів, змагання з армреслінгу, запалення повстанської ватри.

Учасники фестивалю піднялися на гору Яворина до цвинтаря полеглих вояків старшинської школи УПА “Олені”, побували у бункері «Роберта» біля підніжжя г. Яворина.

Голова Калуської районної державної адміністрації Жанна Табанець зазначила, що фестиваль патріотичної пісні «Яворина 2021» - це свято величі духу українських народу, який не вдавалося зламати жодному з ворогів.

«Безсмертний подвиг воїнів Української Повстанської Армії є прикладом для нас сьогодні. На сході України наші герої зі зброєю в руках захищають українську Незалежність перед московським агресором. Ми пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну, хто поклав своє життя та молодість, щоби ми могли жити в Українській державі», - наголосила Табанець.

Як відомо, у жовтні 1944 року старшинська школа УПА “Олені” розташувалася поблизу гори Яворина. Та згодом в нерівному бою тут загинув весь штаб старшинської школи разом із охороною. Неподалік від місця трагедії дещо пізніше, 31 жовтня 1946 р., загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів (ОУН) Карпатського краю Ярослав Мельник “Роберт”.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.