За рішенням суду учаснику бойових дій виплатять грошову компенсацію

Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов учасника бойових дій до військової частини.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно, в порушення норм Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не здійснено нарахування та виплату позивачу при його звільненні з військової служби грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій.

«Аналіз законодавчих норм свідчить про те, що в особливий період з моменту оголошення мобілізації припиняється надання військовослужбовцям інших видів відпусток, в тому числі додаткової соціальної відпуски. Однак, законом не встановлено припинення виплати компенсації за невикористані частини додаткової соціальної відпустки, право на яку позивач набув за період проходження ним військової служби», - пояснюють у суді.

У рішенні суду також йдеться про те, що у разі невикористання додаткової соціальної відпуски протягом календарного року додаткова соціальна відпустка переноситься на інший період, тобто особа не втрачає самого права на надану їй чинним законодавством України соціальну гарантію, яке може бути реалізовано в один із таких двох способів: 1) безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати невизначений термін; 2) грошова компенсація відпустки особі.

«А у випадку звільнення військовослужбовців з військової служби їм у рік звільнення виплачується компенсація за всі невикористані ними дні щорічної відпустки, в тому числі за невикористані дні додаткової відпустки. Доказів того, що позивач за час перебування на військовій службі використовував додаткову відпустку для учасників бойових дій із збереженням грошового забезпечення строком 14 календарних днів , суду не надано», - повідомляють у суді.

Тому суд дійшов висновку, що при звільненні з військової служби у запас учасник бойових дій мав право на отримання грошової компенсації.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.