Керівник навчального закладу, який видав фіктивну довідку, відбувся штрафом

Івано-Франківський міський суд виніс вирок щодо директора Калуського навчального центру дистанційних комунікацій Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», який видав завідомо неправдивий офіційний документ.

19 вересня 2018 року обвинувачений зустрівся в Івано-Франківську та одержав неправомірну вигоду у розмірі 300 доларів США, що відповідно до курсу НБУ становило 8 445 грн., за видачу довідки про те, що особа, начебто є студентом І курсу спеціальності «Початкова освіта» педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», при цьому, достовірно знаючи про те, що він не є студентом першого курсу педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» денної форми навчання, умисно склав та видав завідомо неправдивий офіційний документ - довідку про навчання на Педагогічному факультеті ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» денної форми навчання.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений, впродовж судового розгляду вину у пред`явленому обвинуваченні заперечував, однак, в кінці судового слідства свою вину у вчинених злочинах визнав. Він пояснив, що самостійно виготовив на комп`ютері бланки довідок про перебування на навчанні в університеті осіб, скріпив їх печаткою в приймальній декана Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника». При зустрічі вписав в виготовлений ним бланк довідки ім`я, а також написав, що він є студентом 1 курсу вищевказаного університету за спеціальністю «Початкова освіта», після чого поклав йому до сумки грошові кошти в сумі 300 доларів США. В цей момент до них підійшли працівники поліції та затримали. Службовою особою на час вчинення злочину себе не вважав, а тому, сприймав дії свідка, як належну йому винагороду за виготовлену довідку. На даний час у вчиненому щиро розкаюється, запевняв суд, що такого більше не повториться, просив суворо не карати.

Чоловік, який ініціював отримання довідки, повідомив, що вона йому була потрібна для відстрочки від призову на строкову військову службу. Однак, він її так і не отримав, а тому восени 2018 року його було призвано на строкову військову службу в Збройні Сили України.

Суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.368, ч.1 ст.366 КК України, та призначив покарання за сукупністю злочинів у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, на строк 1 рік 3 місяці.

Вирок винесла суддя Інесса Болюк.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.