Франківські депутати вважають, що Лукашенко становить загрозу

Івано-Франківська міська рада ухвалила звернення до центральної влади України щодо подій у Білорусі.

Текст звернення подаємо повністю:

Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, висловлюємо своє занепокоєння щодо все більшої не контрольованості та непередбачуваності дій самопроголошеного Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка.

Вже майже рік, як нелегітимний диктатор знущається над своїм народом, знищує будь-які прояви демократичних рухів на території Білорусії та зухвало, на догоду Кремля, переконує ввесь світ у своїй всесильності і безкарності. Більше того, неконтрольовані дії Лукашенка вже сьогодні загрожують міжнародній безпеці та безпосередньо національній безпеці України.

23 травня 2021 року Олександр Лукашенко особисто віддав наказ здійснити акт державного піратства. Зухвале захоплення літака авіакомпанії Європейського Союзу, з пасажирами громадянами країн Європейського Союзу, що прямував з Афін до Вільнюса, фактично прирівнюється до терористичного акту.

Користуючись своїми збройними силами Лукашенко вдається до захоплення в заручники не тільки власних опозиціонерів, але й громадян іноземних держав. Затримання та катування опозиціонера Романа Протасевича є крайньою межею щодо будь-якого зволікання міжнародного демократичного співтовариства по відношенню до всієї владної верхівки узурпаторів Білоруської держави.

Сьогодні, намагаючись догодити Путіну, Лукашенко знаходиться фактично на порозі визнання терористичних організацій так званих «ДНР» та «ЛНР». Бажання Лукашенка запросити на допит Романа Протасевича бойовиків із «ЛНР» ставить крапку в подальшій можливості існування Мінської площадки задля закінчення війни Росії проти України. Більше того, сьогодні Лукашенко виконуючи прямий шантаж Путіна фактично вдається до запровадження прямих авіасполучень між Мінськом та Кримом, що згідно міжнародного права може трактуватися як визнання анексії Росією українського півострову Крим.

Такі синхронні дії Лукашенка та Путіна прямо загрожують національній безпеці України та потребують негайної реакції з боку Української держави.

Зважаючи на неможливість в подальшому передбачити ситуацію на території Білорусі, що підтверджують вищеперелічені факти, ми вимагаємо:

  • офіційно визнати білоруський режим Лукашенка таким, що становить загрозу міжнародній безпеці та національній безпеці України;
  • припинити будь-які дипломатичні контакти з діючим білоруським режимом, окрім як у питаннях забезпечення прав українських громадян, біженців та політв'язнів Лукашенка;
  • негайно припинити імпорт енергоресурсів з Білорусі, що в свою чергу є прямим фінансуванням Лукашенка;
  • підготувати новий пакет санкцій РНБО щодо діячів режиму, включаючи Олександра Лукашенка;

Україна поважає суверенітет Білорусі та підтримує її незалежність. Білорусь завжди була й буде для нас братньою державою, з якою ми споріднені історично, культурно й духовно. Проте незаконні дії теперішньої влади Білорусі вимагають рішучих реакції.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.