Студентка ІФНМУ перемогла на всеукраїнській науковій конференції

Студентка четвертого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Аліна Андрейчук посіла перше місце на всеукраїнській науковій конференції студентів і молодих вчених, яка відбулась на базі Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.

Студентка виконувала дослідження «Траншейна стопа — сезонне відлуння війни» під керівництвом викладачки кафедри медицини катастроф та військової медицини Мар’яни Максим’як. Бойові дії супроводжуються епідемією бойових травм, серед яких може мати місце «траншейна стопа».

Аліна Андрейчук є волонтеркою, часто спілкується із бійцями, і з часом відзначила, що багато-хто з них не знає, що існує така недуга. Дівчина вирішила дослідити це глибше.

«Траншейна стопа» виникає внаслідок тривалого (від 3 до 5 діб) перебування бійців у надмірній вологості – напівзатоплених і заболочених окопах, бліндажах, на мокрому снігу, коли періоди тканинної гіпотермії чергуються з періодами короткочасного або неповного зігрівання. «Траншейна стопа — це ворог, який діє тихо та підступно, — говорить Аліна Андрейчук. — Саме мокре взуття, окопи, сирість, обмеження рухів, відсутність змінного сухого взуття можуть призвести до важких ускладнень, навіть до вологої гангрени і ампутації кінцівки. Тому це питання зараз є досить важливим, враховуючи сезонність, позиційний характер нинішніх бойових дій».

Для свого дослідження студентка створила спеціальну Google-форму і провела опитування понад 60 бійців одного з підрозділів Збройних сил України. Отримані результати опрацювала в програмі Excel.

Результати виявилися невтішними: понад 70 відсотків бійців не знають і не чули про таке захворювання, як траншейна стопа. При цьому майже всі перебували в умовах високого ризику отримати цю недугу.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.