У Галичі готуються до відзначення 1125-ої річниці міста

У Галичі відбулось засідання організаційного комітету щодо відзначення 1125-ої річниці з часу першої згадки про місто Галич.

До складу комітету увійшли представники обласної та місцевої влади, духовенства, народні обранці, ректори прикарпатських університетів, керівники провідних підприємств краю.

Присутнім представили проєкти персональних складів організаційних комітетів на всіх рівнях – державному, обласному і місцевому, а також запропонували до розгляду проєкт плану заходів із відзначення визначної дати. Слід додати, що з нагоди святкування 1125-ої річниці Княжого Галича заплановано проведення численних духовно-мистецьких та організаційних заходів, таких як Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, фестивалі «Галицьке лицарство», «Галицька брама», «Золотий тік», Фестиваль ковалів тощо.

Також у планах створення художнього фільму «Над Галичем гримить» за однойменною повістю С. Фостуна та міжнародної дослідницької експедиції «Галич в архівах Європи і світу».

«Окрім того, у рамках заходів мають на меті регенерувати історико-культурне середовище Давнього Галича. Зокрема, планується реставрація пам’яток архітектури, у тому числі Галицького замку. До слова, проект реконструкції включено до переліку об’єктів Національної програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Його кошторисна вартість складе понад 40 мільйонів гривень», - йдеться у повідомленні Івано-Франківської ОДА.

Також будуть проведені роботи щодо відновлення та будівництва об’єктів соціальної та туристичної інфраструктури на території колишньої столиці Галицько-Волинської держави, упорядкована транспортна та інженерна інфраструктура ряду споруд і мереж.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.