На Снятинщині вшанували Василя Стефаника

14 травня минуло 150 років від дня народження видатного українського письменника, майстра соціально-психологічної прози, новеліста, гуманіста і просвітителя Василя Стефаника. Про це повідомили в Івано-Франківській обласній раді.

В цей день на батьківщині Василя Семеновича в селі Русові на Снятинщині відбулися урочисті заходи за участі керівників області, місцевої влади, родичів Василя Стефаника, науковців, письменників та поціновувачів творчості новеліста.

Урочисте святкування розпочалося зі спецпогашення поштової марки, випущеної до 150-річчя Василя Стефаника. Опісля від імені обласної ради присутніх привітав голова обласної ради Олександр Сич.

«На мою суб’єктивну думку є три знакові події і постаті, які відображають силу нашого краю. В українській загальній історії це Галич – столиця могутньої держави, в українській культурі – Василь Стефаник, в українській політичній історії – Степан Бандера. Якщо Стефаник глибко, крізь призму справедливості, відображав несправедливість по відношенню до українського народу, то Бандера доклав максимум зусиль, аби цю несправедливість виправити. Можу лише сподіватися і бажати, аби Україна мала побільше «стефаників», які б відображали болючу правду нинішнього існування українського народу і побільше «бандер», які б цю несправедливість поборювали», - підкреслив Олександр Сич.

Голова облради зауважив, що задля гідного вшанування постаті Василя Стефаника ще у 2018 році обласна рада затвердила регіональну цільову програму "Відзначення в області 150-річчя від дня народження Василя Стефаника у 2021 році".

«Депутатський корпус добре усвідомлює велич Василя Стефаника і його значення не тільки для Покуття, не тільки для України, але й для європейської культури. Тому ми ухвалили цю програму і в її рамках та й поза нею виділили з обласного бюджету понад 5,5 мільйонів гривень. Для обласного бюджету це вагома сума, але ми намагалися зробити все можливе аби свято відбулося на високому рівні», - додав Олександр Сич.

Вшанування пам’яті Василя Стефаника продовжили на його могилі, де присутні спільно помолилися за упокій душі великого новеліста. Після цього на території родинної садиби голова обласної ради Олександр Сич та його перший заступник Василь Гладій вручили премію імені Василя Стефаника в галузі літератури.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.