У Любліні встановили пам’ятник священнику з Космача

25 березня 2021 року у польському місті Любліні встановили пам’ятник уродженцю с. Космач Косівського району українському греко-католицькому священнику-місіонеру, праведнику України Омеляну Ковчу.

У 77-у річницю смерті Блаженного Священномученика скульптуру розмістили поблизу музею концентраційного табору «Майданек», місця мученицької смерті і вічного спочинку покровителя душпастирів УГКЦ.

Омеляна Ковча називали «парохом Майданека», де ціною власного життя він сповідав в’язнів різних національностей і віросповідань, проводив богослужіння, робив миропомазання, проводжав невинних людей у засвіти.

Довідка

Отець Омелян Ковч був п’ятою, наймолодшою дитиною у священничій українській родині. Він народився 20 серпня 1884 року у селі Космач Косівського району Івано-Франківської області. Здобув філософсько-теологічну освіту в Римі. Одружився з донькою священника і сім’я виховувала шістьох дітей.

У січні 1943 року отця Омеляна Ковча німці арештували за порятунок євреїв і посадили у тюрму на Лонцького у Львові. Взимку 1943 року він став в’язнем табору смерті у Майданеку під №2399, жив поруч із іншими в’язнями, переважно євреями. Наглядач Майданека, поляк за національністю, вдавав, що не бачить, як отець духовно допомагає в’язням, проводить богослужіння і сповідає їх.

Отець Омелян Ковч дивився на кожного, як на людину, а не на національність. Він захищав права українців, умів твердо говорити з владою, відстоював, передусім, людську гідність.

У 1999 році отця Омеляна Ковча визнано праведником України. У 2001 році Папа Іван Павло ІІ визнав отця Омеляна Ковча блаженним.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.