В Івано-Франківську виставили на продаж будинок, в якому творив Опанас Заливаха

Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради виставив на аукціон приміщення по вул.Незалежності, 69.

Стартова ціна продажу - 1,58 млн. гривень.

Аукціон запланований на 23 лютого 2021 року на електронному майданчику «Прозорро-Продажі».

Будівлі вже більше 100 років, вона у занедбаному стані. Однак, великий інтерес викликає земельна ділянка у центральній частині міста.

«Всім відомі таємні плани на цей будинок - занапастити його до кінця, знести і встромити там багатоповерхівку. Знаємо, що туди чіпко вгрузли липкі руки деяких функціонерів столичної Спілки художників при підтримці і зацікавленні (матеріальній, звичайно) місцевих арт-керівників. Відома і будівельна фірма, яка вже має проєкт на зведення будівлі. Усіх їх стримують лиш деякі слизькі нюанси, а також небайдужість громадськості, яка уважно слідкує за процесом», - заявив відомий художник Ігор Роп’яник.

Як зазначив художник Богдан Бринський, у цій будівлі була перша майстерня видатного художника Опанаса Заливахи. Він запропонував облаштувати музей видатного майстра.

«Шановний пане Марцінків! У Ваших силах вберегти цей будинок, віддавши перший поверх, який належить місту, під музей Опанаса Заливахи. Якщо ми упустимо такий шанс, то через п'ять років, коли святкуватимемо 100-річчя художника, нам усім буде соромно подивитися в очі його дітям, митцям краю і громадськості. Не будьмо байдужими!», - зазначив І. Роп’яник.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.