АМКУ оштрафував прикарпатського виробника за неякісну продукцію

Фото ілюстративне

Антимонопольний комітет України прийняв рішення у другому блоці справ, які були розпочаті після масштабного дослідження молочної продукції. Загальна сума штрафів, які були накладені на шістьох виробників, перевищила 111,5 млн грн. Про це повідомили у преслужбі АМКУ.

«За результатами розслідування виявлено низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію «маслом». Окремі ж бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними й у іншій продукції. Зокрема, Комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів. Такі «немасло» та «несир», окрім магазинів та ринків, могли потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ», - йдеться у повідомленні.

В АМКУ вважають, що така продукція може становити загрозу здоров’ю людей.

«З точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом». На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян», - йдеться у повідомленні.

10 грудня, рішеннями АМКУ були накладені штрафи:

  • ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 84 892 000 грн.
  • ТОВ «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 9 459 200 грн.
  • ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) – 6 900 000 грн.
  • ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) – 4 022 000 грн.
  • ТОВ «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) – 3 500 000 грн.
  • ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) – 2 800 000 грн.

Зазначимо, що ТОВ «Іва-арт» зареєстроване у с.Драгомирчанах Тисменицького району. У підприємства чотири засновники. Кінцевим бенефіціаром вказаний житель Івано-Франківська - Івасишин Ігор Миколайович.

Комітет продовжує розгляд справ і щодо інших подібних порушників конкурентного законодавства, рішення по яким будуть прийняті в 2021 році.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.