Пістинська сільрада хоче утворити власну ОТГ

Івано-Франківський адміністративний окружний суд розглянув позов Пістинської сільської ради Косівського району до Івано-Франківської обласної державної адміністрації про протиправним та нечинним положення перспективного плану від 18.02.2020 та зобов`язання до вчинення дій.

Пістинська сільська рада 05.08.2020 звернулася в суд з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправними та не чинними положення Перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області від 18.02.2020 щодо включення Пістинської сільської ради до Косівської територіальної громади, визнання протиправною бездіяльності щодо підготовки відповідної пропозиції про внесення змін до Перспективного плану та зобов`язання підготувати і подати до Кабінету Міністрів України пропозицію про внесення змін до Перспективного плану щодо створення Пістинської сільської об`єднаної територіальної громади в с. Пістині.

На переконання позивача, затверджений Перспективний план формування територій громад Івано-Франківської області не є фактом об`єднання громад. Такий перспективний план лише засвідчує загальне бачення соціально-економічної обґрунтованості територіального устрою на базовому рівні. В той же час редакція перспективного плану не є остаточною, а підлягає коригуванню шляхом розгляду Кабінетом Міністрів України відповідних пропозицій обласних державних адміністрацій.

Позивач повідомив, що орган місцевого самоврядування територіальної громади Пістинської сільської ради не приймав жодних рішень про визначення м. Косова потенційним адміністративним центром спроможної територіальної громади.

18.02.2020 депутати Пістинської сільської ради на сесії сьомого демократичного скликання ініціювали добровільне об`єднання територіальних громад сіл Шешори Шешорської сільської ради, Микитинці Микитинецької сільської ради, Трач Трацької сільської ради, Пістинь Пістинської сільської ради в Пістинську територіальну громаду з адміністративним центром в селі Пістині.

Однак, у матеріалах справи відсутні згоди вищезазначених сільських рад про надання згоди на добровільне об`єднання у Пістинську територіальну громаду з центром в с. Пістині, а також немає відповідних розпоряджень про проведення громадських обговорень.

Суд вирішив у задоволенні позову відмовити. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Рішення прийняв суддя Роман Микитюк.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.