В Івано-Франківську відреставрували «будинок з химерами»

Завершено ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці архітектури по вулиці Шевченка, 44, в Івано-Франківську. Це будівля колишньої гімназії, більш відома у місті як «будинок з химерами».

За словами заступника начальника відділу охорони культурної спадщини Управління архітектури, дизайну і містобудівної діяльності міськради Володимира Ідака, фасад був у доволі поганому стані, з частково, а місцями й повністю, знищеним архітектурним декором. Тому було відреставровано існуючі скульптурні елементи, зокрема, химери (сатири). Та відновлено втрачені деталі другого і третього поверху, карнизні, водозливні елементи даху. Також було повністю відновлено балкон другого поверху, загальна довжина балясин якого понад 20 метрів.

Реставраційні роботи тривали довше, ніж планувалося. Основна причина – брак кваліфікованих фахівців-реставраторів. Перша спроба реставрації була ще у 2017 році. Однак, через проблеми з підрядником та проєктно-кошторисною документацією (ПКД), яка не включала в себе багато важливих моментів, зокрема відновлення балконів, роботи призупинялися. Тому ПКД була доповнена новими даними, пройшла експертизу та було оголошено новий тендер. А це все час.

Роботи по фасаду було виконано ТОВ «ЕКСКЛЮЗИВБУД ІФ». Долучилась і Фабрика меблів та дверей ХІТА - виконала ремонтно-реставраційні роботи по брамі, яка стала чудовим доповненням до архітектурного ансамблю фасаду.

«У результаті довгого і кропіткого процесу проведення реставраційних робіт місто отримало чергову відреставровану пам’ятку архітектури на одній з центральних вулиць. Бюджету міста, згідно з проектно-кошторисною документацією, реставрація цілого фасаду, включно з реставрацією вхідної брами, обійшлася в 1 840 020 грн. Сподіваюся, що на цьому фінансування аналогічних робіт буде продовжено на наступні роки. А також закликаємо мешканців долучатися до реставраційних процесів у місті», – прокоментував начальник Управління архітектури Орест Кошик.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.