Ірина Садов’як відвідала Обласну інфекційну лікарню

Івано-Франківщину з робочим візитом перебуває перша заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.

19 серпня вона відвідала Городенківську районну лікарню, де надають медичну допомогу хворим на коронавірусну інфекцію, а також Коломийську інфекційну лікарню та лікарню у Тлумачі, які визначені як додаткові для лікування пацієнтів із COVID-19.

Читайте також: У лікарнях Івано-Франківщини збільшать кількість ліжок з підведеним киснем

20 серпня ж Ірина Садов’як та голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів побували в Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні, де ознайомилися з роботою закладу та поспілкувалися з медиками.

Насамперед заступниця міністра подякувала працівникам закладу за їхню роботу. Обласна інфекційна лікарня була першою на Прикарпатті, яка почала приймати пацієнтів із гострою респіраторною хворобою COVID-19. На сьогодні лікарня працює у мононапрямку, тобто тільки із захворюванням на коронавірусну інфекцію. За словами медиків, гострими залишаються кадрова проблема, а також питання належного фінансування закладу.

«Щонайменше 1,5 мільйона гривень ми спрямували на зарплату. Також додатково кошти виділялися обласною радою. Зараз працюємо над тим, щоб зробити кисневі розводки для хворих в лікарні, можливо забезпечити функціонування кисневої станції. Особливо важливим завданням бачимо розвиток обласної інфекційної лікарні та створення комфортних умов для її працівників», - сказав В.Федорів.

Ірина Садовяк, зі свого боку, повідомила, що набула чинності постанова Кабінету міністрів України, яка дозволить Національній службі охорони здоров’я цьогоріч дофінансовувати заклади, які недоотримали фінансування у порівнянні минулим роком.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я України наразі працює над тим, щоб з наступного року забезпечити фінансування інфекційних та психіатричних лікарень як соціально значущих. А уже з 1 вересня цього року збільшиться розмір заробітної плати для лікарів, медичних сестер та іншого медичного персоналу.

Заступниця міністра розповіла й про роботу для посилення спроможності лікарень у боротьбі з небезпечною недугою.

«Ми аналізуємо ситуацію та розуміємо, що пацієнти із COVID-19 у більшості випадків потребують кисневої підтримки, тому зараз маємо серйозне завдання, у тому числі й для влади на місцях, – збільшити кількість ліжкомісць, які будуть підведені до кисню, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 12.08.2020 року № 712. Постанова передбачає, що 80 відсотків ліжкомісць для хворих на коронавірусну інфекцію повинні бути забезпечені киснем», – зазначила Ірина Садов’як.

Водночас вона наголосила, що недотримання рекомендацій і вимог МОЗу, нехтування засобами захисту, недотримання соціальної дистанції, активна участь людей у масових заходах й зумовили новий спалах хвороби.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.