Водій, який спричинив смерть двох людей, отримав чотири роки ув’язнення

Тисменицький районний суд виніс вирок щодо чоловіка, який скоїв аварію, що призвела до смерті двох людей і травмування однієї людини.

Аварія сталась 21 лютого 2019 року близько 23:30 хв. у темну пору доби.

Обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, що значно знижує реакцію та унеможливлює належну оцінку дорожньої ситуації і здатність належно реагувати на зміну дорожньої обстановки, керуючи автомобілем марки «ВАЗ-21043» рухався проїзною частиною ділянки автодороги, що між с. Драгомирчани та смт. Лисець Тисменицького району у напрямку смт. Лисець.

У салоні автомобіля під керуванням обвинуваченого перебували троє пасажирів. У цей час попереду автомобіля «ВАЗ-21043» на Т-подібному перехресті на другій смузі руху у напрямку до смт. Лисець стояв автомобіль марки «DAF CF 75.360», який мав намір виконати маневр повороту ліворуч у напрямку с. Чукалівки Тисменицького району. У автомобілі марки «DAF CF 75.360» був увімкнутий лівий покажчик повороту та габаритні вогні, що давало змогу іншим учасникам руху завчасно його виявити.

Обвинувачений, маючи об`єктивну можливість завчасно виявити автомобіль марки «DAF CF 75.360», який створював йому перешкоду для руху, проявив неуважність, не врахував дорожню обстановку і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не справився з керуванням та зіткнувся із задньою частиною даного автомобіля.

У результаті допущених обвинуваченим порушень вимог ПДР України загинув пасажир та пасажирка автомобіля, а ще один пасажир зазнав травм середньої важкості.

Обвинувачений у судовому засіданні повністю визнав свою вину у висунутому обвинуваченні і пояснив, що він пізно вечором повертався додому на своєму автомобілі марки «ВАЗ-21043»; у цей день він закінчив роботу по євроремонту і випив з ґаздою по 50 грам коньяку, бо думав переночувати у цього ґазди, а потім вирішив поїхати додому; по дорозі підібрав трьох пасажирів - своїх односельчан, з яких фактично знав лише одного; їхав зі швидкістю 80 км/год. Маючи об`єктивну можливість завчасно виявити небезпеку для руху - автомобіль марки «DAF CF 75.360» він відволікся, проявив неуважність, побачив вказаний автомобіль, коли вже не можна було уникнути зіткнення.

У результаті ДТП з його вини двоє пасажирів загинули на місці, а один отримав середньої тяжкості тілесне ушкодження. У скоєному щиро розкаявся.

До обставин, що пом`якшують покарання, суд відносить щире каяття обвинуваченого, активне сприяння розкриттю злочину, повне добровільне відшкодування завданої шкоди.

Обставиною, яка обтяжує покарання, суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп`яніння.

Суд врахував, що нікого з близьких родичів потерпілої не визнано потерпілим у даному кримінальному провадженні, оскільки вони відмовились від написання заяви про залучення їх потерпілими. Родичка загиблої у поданій заяві повідомила про відсутність будь-яких претензій до обвинуваченого, який повністю відшкодував матеріальні збитки та моральну шкоду внаслідок загибелі, просила обвинуваченого суворо не карати.

Потерпілий, який є рідним братом загиблого його матір та рідний брат у поданих заявах повідомили про відсутність будь-яких претензій до обвинуваченого, який повністю відшкодував матеріальні збитки та моральну шкоду внаслідок загибелі, просили обвинуваченого суворо не карати.

Потерпілий пасажир також відмовився від написання заяви про залучення його до кримінального провадження в якості потерпілого, згідно поданої заяви не має претензій до обвинуваченого, який повністю відшкодував йому матеріальні збитки та моральну шкоду внаслідок ДТП, просив обвинуваченого суворо не карати.

Суд визнав чоловіка винним і призначив покарання у виді позбавлення волі на строк чотири роки з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Вирок винесла суддя Марія Хоминець.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.