На Рогатинщині у худоби виявили лейкоз

Рогатинське районне управління Держпродспоживслужби в області при проведенні планового відбору та дослідження крові від великої рогатої худоби встановило позитивний результат на лейкоз. Про це повідомили у Рогатинській РДА.

На комісії розглянули та затвердили план організаційно-господарських, ветеринарно-санітарних і спеціальних заходів по ліквідації лейкозу ВРХ в СВК ім.Грушевського в с.Чесниках із зазначенням строків виконання та відповідальних виконавців.

Довідка.

Лейкоз великої рогатої худоби - хронічне інфекційне захворювання пухлинної природи, збудником якого є ретровірус – вірус лейкозу великої рогатої худоби (ВЛ ВРХ). Лейкоз перебігає частіше безсимптомно, а при наявності ознак розвитку патологічного процесу проявляється злоякісними змінами крові (лімфоцитоз) та утворенням пухлин у кровотворних та інших органах і тканинах. При лейкозі ВРХ суттєво порушуються обмінні процеси в організмі хворої тварини, як наслідок відбуваються зміни якісних характеристик молока та мяса та накопичення в них шкідливих для організму людей та тварин продуктів обміну.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.