У центрі Івано-Франківська встановили метеостанцію

В Івано-Франківську на даху міської ради та по місту встановлено метеостанції, які щохвилини збирають та передають на сервер інформацію про погоду. Про це повідомив міський голова руслан Марцінків.

«Метеобезпека» – 67 проект в межах програми SmartCity і дані з сервера може переглянути будь-хто і будь-коли. Відтепер показники температури, вологості повітря, атмосферного тиску, напряму і силі вітру, точці роси, кількості опадів, кількості ультрафіолетового випромінювання тепер можна переглянути на сайті. Майже кожного року в травні-червні у місті стаються повені та буревії. Але тепер метеостанція майже миттєво передає інформацію у службу оперативного реагування та міську службу з надзвичайних ситуацій. Завдяки метеостанціям при загрозі буревію чи підвищеній кількості опадів, що може викликати повінь чи затоплення, навіть в нічний час сигнал тривоги буде надходити відповідним службам», - йдеться у повідомленні.

Невдовзі планується також встановлення безконтактних датчиків рівня води на Бистриці Солотвинські та Бистриці Надвірнянській у м. Івано-Франківську.

«Івано-Франківська міська рада – перша в Україні впроваджує такий проект з метеобезпеки. Сподіваюся, що тепер ми зможемо швидше реагувати на загрози і наша громада буде почуватися безпечніше!», – прокоментував міський голова Руслан Марцінків.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.