Більше 5 тисяч прикарпатців хворіють на глаукому

В Івано-Франківській області за 2019 рік зареєстровано понад 5200 людей з глауокомою. Про це повідомив експерт з офтальмології департаменту охорони здоров’я ОДА Юрій Камінський.

«Серед різних недуг ока глаукома посідає друге місце, - каже експерт. - Глаукома – це не одна конкретна патологія, це – комплекс захворювань ока, які мають різні характеристики і часто їх перебіг супроводжується підвищеним внутрішньоочним тиском». Якщо очний тиск вчасно не знизити та не призупинити прогресування глаукоми, то це призводить до повної втрати зору, який відновити уже не можливо. Власне, саме в цьому й полягає найбільша небезпека цього захворювання», - зазначив Юрій Камінський.
«На сьогоднішній день існує якісна діагностика та величезний спектр ліків тому, якщо вчасно діагностувати глаукому, то пацієнт може жити повноцінним життям. Хоча для багатьох хворих найефективнішим методом лікування глаукоми є оперативне втручання, якого зараз також є кілька видів, в тому числі, лазерне», - вважає експерт.

В основному, від глаукоми страждають ті, кому за 40 років. Існують фактори ризику, що впливають на виникнення та прогресування цього захворювання, такі як короткозорість, спадковість, цукровий діабет, катаракта, дислокація кришталика та інші захворювання ока. Не позитивно впливають на якість зору й різні монітори (телевізори, комп’ютери, гаджети). Адже, не зважаючи на те, що вони все ж мають деякий захист, проте, яскраві кольори подразнюють наше око і вимивають, так званий пігмент з тканин ока, а це, в свою чергу, призводить до погіршення зору. Тому експерт з офтальмології департаменту охорони здоров’я наполегливо рекомендує не проводити надмірного часу за моніторами, повноцінно харчуватися, вести активний і здоровий спосіб життя, побільше гуляти на свіжому повітрі, проходити профілактичні огляди та не займатися самолікуванням.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.