На Рогатинщині сільський голова, який скоїв три злочина, відбувся штрафом

Рогатинський районний суд виніс вирок щодо Верхньолипицького сільського голови, який вчинив умисні дії, які виразились: в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави; заволодінні чужим майном шляхом обману, що завдало значної шкоди потерпілому; службовому підробленні, тобто складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Здійснюючи свої повноваження як сільський голова, він одержав неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Підприємець вирішив відшукати земельну ділянку на території Рогатинського району для будівництва закладу громадського харчування та подальшого зайняття підприємницькою діяльністю. З цією метою 14 лютого 2018 року він звернувся до сільського голови та повідомив про наміри отримати земельну ділянку у власність, користуючись своїми законними правами громадянина України.

Дізнавшись про наміри отримати земельну ділянку у власність для подальшого ведення підприємницької діяльності, у сільського голови виник злочинний умисел на одержання неправомірної вигоди від підприємця, оскільки він, як сільський голова Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області, зможе вплинути на депутатів вищезазначеної сільської ради за позитивний розгляд питання в його інтересах.

Голова і підприємець зустрілись у центральній частині міста Рогатина та разом на автомобілі направились у с.Лопушня Верхньолипицької сільської ради для огляду земельної ділянки.

Оглянувши запропоновані йому земельні ділянки орієнтовною площею 0,30 га та 0,10 га з обох боків автомобільної дороги в напрямку з міста Рогатин до міста Тернополя, підприємець погодився отримати в подальшому їх у власність. Після цього, вони поїхали у Верхньолипицьку сільську раду, де він написав заяву про виділення йому земельних ділянок орієнтовною площею 0, 30 га та 0,10 га в межах населеного пункту села Лопушня Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району.

Використовуючи свої службові повноваження сільського голови, він видав розпорядження про скликання на 19 лютого 2018 року позачергової сесії Верхньолипицької сільської ради для вирішення питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Перед сесією він зібрав депутатів Верхньолипицької сільської ради та, як сільський голова вплинув на їх рішення, шляхом усних розмов з кожним, щоб вони позитивно проголосували на сесії по заяві підприємця про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Внаслідок цього 19 лютого 2018 року сімнадцятою сесією сьомого скликання Верхньолипицької сільської ради було прийнято рішення надати підприємцеві дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 0,30 га та 0,10 га в урочищі «вище Пелиха», що розташоване в межах населеного пункту села Лопушня на території Верхньолипицької сільської ради, за рахунок земель запасу сільської ради. Для підтвердження використання своїх повноважень сільський голова підписав та скріпив печаткою Верхньолипицької сільської ради вказане рішення і передав його підприємцеві.

14 березня 2018 року сільський голова та підприємець зустрілись в костелі Святого Миколая у м.Рогатині. Передача коштів у сумі 5 тисяч гривень відбулась в автомобілі.

Продовжуючи неправомірні дії, сільський голова у шахрайський спосіб заволодів чужим майном шляхом обману та вчинив службове підроблення за наступних обставин.

Інший підприємець, який планував здійснювати підприємницьку діяльність у сільськогосподарській сфері по вирощуванню лікарської рослини - розторопші на території Івано-Франківської області, звернувся у відділ агропромислового розвитку Рогатинської районної державної адміністрації. Під час зустрічі із начальником вищезазначеного відділу Рогатинської РДА він отримав інформацію про існування вільних земельних масивів сільськогосподарського призначення на території Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району, які можуть бути передані йому в оренду.

Наприкінці грудня 2017 року під час зустрічі з сільським головою Верхньолипицької сільської ради , яка відбулася в приміщенні Верхньолипицької сільської ради, сільський голова повідомив про наявність на території та поза межами населеного пункту земельних ділянок, які можуть бути передані в оренду для сільськогосподарських потреб. Після чого вони поїхали до місцезнаходження однієї з таких ділянок, оглянули її і домовились про подальшу зустріч через декілька днів.

На початку лютого 2018 року сільський голова вніс завідомо неправдиві відомості в рішення 15 сесії сьомого скликання Верхньолипицької сільської ради від 14 грудня 2017 року про включення в перелік земель для продажу права оренди на земельних торгах (аукціоні) земельної ділянки площею 14,00 га в урочищі «Кобила» та надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо її відведення, хоча таке питання на сесією не розглядалось та таке рішення не приймалося. Після цього особисто підписав вищезазначене рішення, скріпив печаткою Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району та передав підприємцеві.

07 березня 2018 року під час зустрічі сільський голова запропонував підприємцеві укласти договір оренди на зазначену ділянку, до участі у торгах, не маючи для цього жодних законних підстав та повноважень, тим самим, діючи в шахрайський спосіб, мав на меті отримати грошові кошти в розмірі 100 000 грн.

У приміщенні сільради у Верхній Липиці сільський голова підписав та надав підприємцеві договір оренди землі від 14 березня 2018 року і акт прийому-передачі об`єкта оренди від 14 березня 2018 року щодо земельної ділянки площею 14 га, яка розташована в урочищі «Кобила» села Городисько Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області. За що отримав від грошові кошти в розмірі 100 000 грн. Після чого був затриманий працівниками поліції.

У судовому засіданні обвинувачений визнав себе винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.3692 КК України, ч.2 ст.190 КК України, ч.1 ст.366 КК України за обставин, які викладені в обвинувальному акті, а інші учасники судового провадження не заперечували щодо розгляду кримінального провадження в порядку, передбаченому ч. 3 ст.349 КПК України, а тому суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким з учасників процесу не оспорюються. Дослідження фактичних обставин справи було обмежено допитом обвинуваченого.

Обвинувачений у судовому засіданні підтвердив фактичні обставини справи, які викладені в обвинувальному акті. Пояснив, що працюючи сільським головою, отримав неправомірну вигоду для себе від одного підприємця в сумі 5000 грн. за вплив на прийняття рішення щодо відведення земельної ділянки в с.Лопушня Верхньолипицької сільської ради. Шляхом обману заволодів майном другого підприємця - грошовими коштами в сумі 100 000 грн. та вчинив службове підроблення, а саме склав і видав завідомо неправдиві документи та вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості. У вчиненому щиро розкаявся, усвідомив скоєне, засудив свою поведінку. Просив суд суворо його не карати.

Обставинами, які пом`якшують покарання, суд визнав - щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, повне визнання ними вини, відсутність майнової шкоди.

«Врахувавши характер та ступінь тяжкості вчинених злочинів, які є злочинами середньої тяжкості, дані щодо особи винного, який на обліку в психіатра і нарколога не числиться, за місцем проживання характеризуються позитивно, має стійкі соціальні зв`язки, постійне місце проживання, зваживши на наявність декількох обставини, що пом`якшують покарання обвинуваченого - щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, визнання вини, враховуючи відсутність будь-яких претензій до обвинуваченого з боку потерпілого суд прийшов до висновку, що необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових злочинів буде покарання у виді штрафу в межах розмірів за вчинення злочинів, передбачених - ч.2 ст.3692 КК України, ч.2 ст.190 КК України, ч.1 ст.366 КК України», - йдеться у вироку суду.

Суд визнав обвинуваченого винним та призначив покарання у вигляді штрафу у розмірі 25,5 тисяч гривень без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Крім того, сільський голова у 2016 році був засуджений до трьох років позбавлення волі за Порушення правил безпеки дорожнього руху (ст.286, ч.2), яке спричинило смерть потерпілого або заподіяло тяжке тілесне ушкодження. Однак, був звільнений від відбування покарання з випробуванням. Відтак, суд зарахував сільському голові в строк відбуття покарання повністю відбуте основне покарання за ч.2 ст.286 КК України. Основне покарання, призначене йому за ч.2 ст.286 КК України у виді трьох років позбавлення волі вважається відбутим.

Рішення ухвалила суддя Оксана Лошак, за участю прокурора Романовського І.О.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.