20 лютого у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся круглий стіл з обговорення впливу результатів реалізації проєкту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру» PIMReC на розвиток туристичного бізнесу в Івано-Франківської області та прикордонних територій.
Партнери проєкту ознайомили різні туристичні компанії та організації Івано-Франківської області із проєктом та обговорили можливі точки дотику для подальшої співпраці. Зокрема, щодо розвитку безпечного туризму в Карпатах України. Крім цього, партнери проєкту з Варшавського університету виклали для представників туристичного бізнесу цікаву стратегію залучення польських туристів до Івано-Франківської області.
«Проєкт, який ми реалізовуємо разом із нашими партнерами є неоціненним, адже з одного боку, він підтримує добрі тенденції розвитку туризму, а з іншого, дозволяє зробити туристичний рух максимально безпечним», – підкреслив у своєму виступі ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, додавши, що «об’єднання зусиль університетів та рятувальних служб України та Польщі дозволяє говорити, що ми матимемо найкращий міжнародний високогірний рятувальний навчальний центр, який стане взірцем транскордонної співпраці у Європі».
Згідно з проєктом PIMReC заплановано провести чотири тренінги українських та польських рятувальників в Україні та чотири тренінги в Польщі. Зокрема, будуть проведені навчання з надання домедичної допомоги, пошуку потерпілих у горах, лавинної небезпеки тощо.
Десять гірських рятувальників, які працюють у рятувальному пункті на горі Піп Іван оснащені за останнім словом техніки, повідомив начальник четвертої спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Тарас Бринда. За його словами, минулого року ними було здійснено 14 пошуково-рятувальних операцій, в результаті яких було врятовано 26 людей.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.