Івано-Франківськ витратить 467 мільйонів гривень на погашення боргів у 2020 році

Івано-Франківська міська рада планує ухвалити ряд рішень в економічній сфері.

Міська рада планує прийняти бюджет 2020 року, Програму управління місцевим боргом міського бюджету на 2020 рік, а також схвалити прогноз міського бюджету на 2021-2022 роки.

Згідно з проєктами рішень, у 2019 році міська рада витратить 250,9 млн. гривень на обслуговування боргів. Зокрема, 103,5 млн. гривень витратять на погашення основної суми боргу за отриманими кредитами та місцевими запозиченнями, 51,2 млн. гривень - сплата відсотків за користування кредитами, 94,7 млн. гривень - підтримка комунальних підприємств у виконанні міжнародних кредитних угод.

У 2020 році Івано-Франківськ витратить 467,3 млн. гривень на обслуговування боргів. Зокрема, 202,7 млн. гривень витратять на погашення основної суми боргу за отриманими кредитами та місцевими запозиченнями, 150 мільйонів сплата відсотків за користування кредитами, 112,5 млн. - підтримка комунальних підприємств у виконанні міжнародних кредитних угод.

У 2021 році на обслуговування боргів потрібно буде витратити 417,2 млн. гривень, у 2022 - 291,2 млн. гривень. Загальна сума для обслуговування боргів у 2019-2022 роках становить 1,426 мільярдів гривень.

Зазначені обсяги платежів з обслуговування боргу та погашення основної суми можуть коригуватися в залежності від офіційного курсу гривні до іноземної валюти.

Звідки виникли борги?

У 2016-2017 роках Івано-Франківськ залучив два кредита НЕФКО на підвищення енергоефективності об'єктів бюджетної сфери на суму 5 мільйонів євро.

У 2018-2019 роках Івано-Франківськ здійснив запозичення до міського бюджету у формі випуску облігацій внутрішньої місцевої позики на суму 300 мільйонів гривень та 500 мільйонів гривень для забезпечення фінансування заходів з розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

Значні кредитні зобов’язання взяли на себе комунальні підприємства міста.

КП «Івано-Франківськводоекотехпром» є учасником спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Розвитку міської інфраструктури»; ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку реалізуватиме проект «Реконструкції та модернізації системи централізованого теплопостачання міста Івано-Франківська»; ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за рахунок коштів Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО реалізуватиме проект «Реконструкції та модернізації системи теплопостачання в районі вулиць Довга-Карпатська м.Івано-Франківська». ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за рахунок коштів Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО реалізуватиме проект «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська». КП «Електроавтотранс» залучив кредит ЄБРР для фінансування інвестиційного проекту «Оновлення тролейбусного парку м. ІваноФранківськ» на суму 8 мільйонів євро.

Івано-Франківська міська рада виступає гарантом виконання зобов’язань, що виникають у рамках виконання кредитних угод.