Суд амністував ветерана-афганця, який змушував чоловіка переписати майно

Івано-Франківський міський суд виніс вирок щодо уродженця Городенки, який викрав чоловіка, катував його і змушував переписати майно.

У червні 2015 року обвинувачений викрав потерпілого з дому, при цьому завдавав ударів, а також погрожував фізичним насильством та вбивством.

Разом з невстановленою особою вивіз потерпілого на берег водойми, де чоловіка били та вимагали передати їм документи про право власності на житловий будинок, а також 8 000 доларів США.

Катування тривало близько чотирьох годин, після чого потерпілого насильно запхали у багажник автомобіля.

За даними судмедекспертизи, потерпілому завдали 16-17 ударів тупими предметами, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.

«Обвинувачений свою вину у вчиненому визнав частково, зокрема зазначив, що в 2015 році він зустрівся з своєю однокласницею, яка повернулася з США. Під час розмови остання розповіла, що вітчим не пускає її додому, позбавляє права на житло та запросила до себе. 13.06.2015 року під час перебування в будинку свідка був присутній також потерпілий та між ними почалася сварка з приводу передачі документів про право власності на житло. В ході вказаного конфлікту обвинувачений наніс потерпілому декілька ударів по тілу. В подальшому на прохання однокласниці обвинувачений поміняв всі замки, на вулиці та в житловому будинку. 20 червня до обвинуваченого перетелефонувала однокласниця та повідомила, що невідомі люди намагаються потрапити до її домоволодіння. Приїхавши на місце, обвинувачений побачив потерпілого. При цьому, обвинувачений застосувавши фізичну силу помістив його в багажне відділення автомобіля, марки ВАЗ 21102, де той знаходився до приїзду працівників міліції», - йдеться у вироку суду.

Обвинувачений визнав, що його дії по відношенню до потерпілого були неправомірні, проте, заперечив той факт, що він разом з іншою особою вивозив потерпілого на річку та вимагав в нього передати 8000 доларів США. Обвинувачений у вчиненому щиро розкаявся, просив суд суворо його не карати.

Незважаючи на те, що обвинувачений своєї вини в повній мірі не визнав, його вина у вчиненому доводиться сукупністю зібраних по справі доказів.

Допитана в судовому засіданні свідок (Однокласниця - Ред.) суду пояснила, що в неї з потерпілим є непорозуміння з приводу будинку, який належав її матері. В 2015 році свідок приїхала з США та при зустрічі зі своїм однокласником, обвинуваченим розповіла йому про ці обставини.

Допитаний в судовому засіданні свідок повідомив, що працюючи в патрульній службі м.Івано-Франківська, ввечері 20.06.2015 року він здійснював виїзд на вул.Сем`янчука, 11 в м.Івано-Франківську у зв`язку з побиттям людини. На місці події знаходилась швидка медична допомога та легковий автомобіль в багажному відділенні якого був чоловік, який казав, щоб не відкривати багажника, аж поки не приїде слідчо-оперативна група.

Брат потерпілого пояснив, що до його брата приходили невідомі люди та казали, щоб він відмовився від майнових прав на квартиру.

«20.06.2015 року до свідка зателефонував брат та повідомив, що не може потрапити на подвір`я будинку, оскільки поміняні всі замки. Свідок направився до будинковолодіння брата. Близько 22-23 год. приїхав автомобіль, марки ВАЗ з якої вийшли двоє чоловік, які направились до однокласниці та сказали їй, що вони все зробили, про що вона їх просила. З багажнику автомобіля лунав крик. Як згодом було виявлено там знаходився потерпілий. Оскільки свідок перелазячи через паркан пошкодив собі ногу, швидка медична допомога, яка приїхала на місце події госпіталізувала як свідка так і його брата», - йдеться у вироку суду.

До обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченому суд відносить часткове визнання вини, обвинувачений одружений, вперше притягується до кримінальної відповідальності, обвинувачений має незадовільний стан здоров`я, є інвалідом другої групи, пенсіонером, ветераном війни в Афганістані.

Суд визнав обвинуваченого винним і призначив остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років без конфіскації майна. Однак, на підставі ст.75 КК України звільнив обвинуваченого від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю два роки.

Вирок виніс суддя Олег Лазарів, за участю прокурорів Присяжнюка В.Я., Мельника В.М.