В Івано-Франківську вшанували науковця Генріха Штамбергера

4 грудня біля 3 корпусу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (вул. Шопена, 1) відкрили меморіальну дошку на честь Генріха Абрамовича Штамбергера.

Цього року виповнилось 100 років від дня народження цієї знакової для університету особистості. Він був першим завідувачем кафедри інформаційно-вимірювальної техніки і промислової електроніки, заслуженого винахідника та лауреата виставок досягнень науки і техніки.

«Здобутки вченого – це 6 монографій, які написані за його безпосередньої участі; учні (під його керівництвом захистили кандидатські дисертації більше 20 аспірантів); понад 200 наукових праць; 45 авторських свідоцтв та винаходи. Генріх Абрамович був членом низки методичних комісій з інформаційно-вимірювальної техніки при міністерствах освіти СРСР та України. Велику наукову й науково-методичну роботу вміло поєднував із педагогічною діяльністю. Його любили та поважали. Це особистість, з якою, без перебільшень, пов’язана ціла епоха в розвитку нафтогазової освіти на Прикарпатті», - каже завідувач кафедри ІТТС
Леонід Заміховський
.

Донька Генріха Штамбергера Олена Ільїна, котра також була присутня на відкритті пам’ятної дошки, розповіла, що роки праці в ІФНТУНГ її батько вважав найкращими.

Зараз на честь відомого науковця названа лабораторія автоматизованих систем керування і промислових телекомунікацій «Phoenix Contact» кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем.