Винуватець смертельної аварії відбувся умовним терміном

Снятинський районний суд виніс вирок щодо 20-річного жителя м.Снятина, який скоїв смертельну аварію.

Подія сталась 27 листопада 2017 року близько 22.00.

«Водій, керуючи автомобілем марки «Мазда 6», реєстраційний номер Республіки Польща, рухався по дорозі у м. Снятині. В цей час, у попутному напрямку, лівим узбіччям дороги рухався пішохід. При наближенні до пішохода, обвинувачений проявив неуважність, не обрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку та стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, перед зміною напрямку руху не переконався, що це буде безпечним і не створить перешкоди або небезпеки іншим учасникам руху, відвернув кермо автомобіля ліворуч, перетнув зустрічну смугу руху, виїхав на ліве узбіччя, де вчинив наїзд на загиблого», - йдеться у вироку суду.

У результаті порушення водієм Правил дорожнього руху України сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої пішохід помер на місці події від набряку головного мозку, перелому кісток черепа, крововиливу під оболонки головного мозку, закритої черепно-мозкової травми.

Крім того, після наїзду на пішохода, обвинувачений, достовірно знаючи, що такими своїми діями він поставив потерпілого у небезпечний для життя стан, маючи можливість для надання допомоги, умисно залишив потерпілого у небезпечному для життя стані та з місця події втік.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованих йому злочинів визнав. Він повідомив, що разом із друзями рухався у напрямку м. Снятина.

«Через туман була обмежена видимість, тому швидкість його автомобіля була невисока, однак під час руху він відчув удар у ліву частину вітрового скла, в результаті чого втратив керування транспортним засобом та заїхав у окіп, по якому проїхав метрів 10-15 та виїхав на дорогу, де зупинився. Після цього, вийшов з автомобіля зі своїм товаришем та оглянули територію, однак нікого не побачили. Після вчинення ДТП був сильно наляканий, тому залишив місце події і поїхав до господарства свого діда, що в с. Потічок, де залишив автомобіль. Про те, що внаслідок зазначеного ДТП загинула людина, йому стало відомо у поліції через два дні», - йдеться у вироку суду.

Зазначив, що щиро жаліє за вчиненим, просив вибачення у потерпілих, яким повністю відшкодував завдані збитки. Розкаявся у вчиненому та просив не позбавляти його волі.

Мати загиблого зазначила, що претензій морального та матеріального характеру до обвинуваченого не має. Щодо призначення міри покарання обвинуваченому, покладається на розсуд суду.

Суд визнав обвинуваченого винним та призначив йому покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі з позбавленням права керувати всіма видами транспортних засобів терміном на 2 (два) роки.

Однак, на підставі ст. 75 КК України, звільнив його від відбування призначеного основного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки.

Вирок виніс суддя Михайло Калиновський. За участю прокурорів Присяжнюка В.Я., Мельника І.Л.