Місцеві громади не виділяють співфінансування на інфраструктурні об’єкти

30 жовтня під керівництво першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки відбулася нарада щодо ефективного використання коштів з Державного фонду регіонального розвитку. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

Присутні проаналізували стан реалізації інфраструктурних об’єктів, які будуються за кошти ДФРР та за умови 10-ти відсоткового співфінансування із місцевих бюджетів.

Зазначалося, що наразі в області є 44 об’єкти, які подані для реалізації за рахунок фінансування із ДФРР цього року, та 7 перехідних. Загальна сума фінансового ресурсу фонду для Прикарпаття становить 282 мільйони гривень.

Марія Савка зазначила, що на сьогодні є ряд об’єктів, на яких уже завершено усі ремонтно-будівельні роботи. Це, зокрема, школа у селі Раковець. Однак є і такі, де рівень виконання робіт низький, або частково відсутнє співфінансування із місцевих бюджетів.

«Критичним наразі є той факт, що ініціатори проектів ДФРР, - а це органи місцевого самоврядування, - попри задекларовану співучасть у фінансуванні, не виділяють коштів на спорудження соціально важливих об’єктів», - зауважила Марія Савка.

Управлінець наголосила, що усі зобов’язання повинні бути виконаними до кінця року. Лише в такому випадку можна буде реалізувати запропоновані проекти та скористатися коштами ДФРР, який допомагає громадам розвиватися.