На Івано-Франківщині планують забезпечити якісне харчування дітей

Івано-Франківська область стане флагманом запровадження програми якісного харчування дітей в освітніх закладах України. Таку пропозицію під час селекторної наради із керівництвом обласних державних адміністрацій щодо запобігання харчовим отруєнням дітей у навчальних закладах висловив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, впродовж трьох років у школах та дитячих садочках зареєстровано близько трьох тисяч випадків харчових отруєнь. Лише за цей рік отруїлося понад шість сотень дітей. Тож, на переконання міністра, місцевій владі необхідно вжити ряд невідкладних заходів, щоб запобігти харчовим отруєнням. Зокрема, запровадити контроль зі якістю продуктів, корисне для здоров’я харчування, забезпечити належну матеріально-технічну базу, організувати роботу із навчання та розвитку персоналу, який відповідає за харчування.

Під час онлайн-наради начальник головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський розповів присутнім про реалізацію на Прикарпатті регіональної цільової програми «Дітям Прикарпаття - якісне харчування», ініціатором якої виступило управління.

«Розробити дану програму нас спонукали численні звинувачення батьків та громадськості Прикарпаття на якість харчування у школах, розбалансоване здійснення контролю в освітніх закладах за харчуванням, нерозуміння вимог харчового законодавства та статистичні дані про те, що 80 відсотків випускників шкіл мають хронічні захворювання, - зазначив Роман Гурський. – У рамках програми розпочалися лабораторні дослідження, які визначили невідповідність норм показників безпеки. Зокрема, виявлено той факт, що 15 відсотків сировини чи готової продукції не відповідали вимогам нормативної документації. Що ж до молочної продукції, а саме масла, то дослідження виявили фальсифікат, у якому містилася значна частка рослинних жирів».

За час дії програми кількість встановлених невідповідностей харчових продуктів, які постачалися в освітні заклади, скоротилася від 15 до 4 відсотків. Також ініціатори програми планують до кінця року запровадити мікроструктурний аналіз готової продукції із м’ясної сировини, за допомогою якого визначатимуть складники ковбасних виробів.

На переконання Олексія Гончарука, дана програма заслуговує на визнання як однієї із найкращих практик, яка потребує запровадження по всій Україні. Тож, невдовзі Івано-Франківська область стане флагманом запровадження програми якісного харчування дітей в освітніх закладах України.